İyilik Hareketi

Çankırı Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencileri başlattıkları ‘Bir Elimden Sen Tut” projesi kapsamında maddi durumu kötü olan öğrencilere kırtasiye yardımında buldular. 


Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Müdürü Bedriye Karakoç, miniklere yardımlaşma ve paylaşma duygusunu aşılamayı hedefledikleri için böyle bir proje başlattıklarını belirterek, ”Çocuklarımıza çevresine ve çevresindeki sorunlara karşı duyarlı olabilme ve çözüm üretebilme becerisi kazandırmak için böyle bir proje başlattık. Bu sayede çocuklarımızın sorumluluk almalarını sağlıyoruz. Ayrıca çevresindeki insanlara örnek teşkil edecek davranışlarda bulunarak farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Projeye okul velileri büyük önem verirken, çocuklarda harçlıklarından biriktirdikleri paralarla destek oldular. Başlattığımız proje kapsamında çalışmalarımız devam edecek.”dedi

TOKİ İlkokulu Müdürü Yasin Vural ise okullarının yeni açıldığını belirterek, projede emeği geçenleri kutladı. Başlatılan projenin Çankırı’da örnek teşkil edeceğini ifade eden Vural, paylaşmanın ve yardımlaşmanın önemine vurgu yaptı.
Çeşitli ikramlarla devam eden toplantıda minik öğrenciler gönüllerince eğlenirken, toplantı müzik dinletileriyle sona erdi.