Dunlop

İmam Hatipliler Danimarka’dan Döndü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Din Eğitimi ve Öğretiminde Yeni Ufuklar” isimli proje kapsamında Danimarka’ya giden ekip  Çankırı’ya döndü.

Çankırı İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği tarafından yürütülen “Din Eğitimi ve Öğretiminde Yeni Ufuklar” isimli Leonardo da Vinci Hareketlilik Projesi kapsamında Danimarka’ya giden 6 kişilik ekip gezi temaslarını tamamladı.

Danimarka’nın Başkenti Kopenhag’ta çalışmalar yapan proje ekibi, Din Hizmetleri Müşaviri, Doç. Dr. Ahmet Onay başta olmak üzere, Kopenhag DİTİB yönetim kurulu, DATİFED Danimarka Türk İş Adamları Federasyonu, Danimarka Kilise görevlileri, çeşitli dinlere ait ibadethaneler, Danimarka’da yaşayan Türklerin kurmuş oldukları sivil toplum kuruluşları, Hay Skolen, Forening Stifinder gibi çok sayıda kurumu ziyaret ederek, Danimarka’daki din eğitimi ve din hizmetleri hakkında bilgiler aldılar.

Ayrıca proje ekibi Kopenhag’ta, Danimarka Türk Diyanet Vakfı, Danimarka İslam Toplumu, Danimarka Türk İşadamları Derneği, İslam Kültür Merkezi, Danimarka Semerkand Vakfı, Danimarka Türk Federasyonu, Işıder Derneği ve Zaman İskandinavya gazetesinin bir araya gelmesiyle kurulan Danimarka Kutlu Doğum Platformu tarafından organize edilen ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in de teşrif ettiği “Kutlu Doğum”  programına da  katıldılar.

Yine projenin devamında 22 Nisan Pazar günü 12 kişi Belçika’ya, 8 kişi Avusturya’ya giderek 2 hafta süre ile teknik çalışmalarına devam edecekler.