Ilgaz Dağı “19 Mayıs Gençlik Haftası ve S. Şima Dede’yi Anma Tırmanışı” Gerçekleştirildi

Ilgaz Dağı 19 Mayıs Gençlik Haftası ve Sevgi Şima Dede’yi Anma Küçükhacettepe Zirve Tırmanışı” için Çankırı Dağcılık Spor Kulübünden 9 sporcu, PARS Dağcılık Spor Kulübünden(Ankara) ikisi antrenör olmak üzere 4 sporcu ve Kastamonu’dan  bir sporcu olmak üzere 14 sporcu ve  KADASK Kastamonu Dağcılık Spor Kulübünden 14 sporcusu da tırmanışa katıldı.

Sporcuların 19 Mayıs 2021 Çarşamba günü Mülayim Köyü Yaylasına (1555m) kendi imkanlarıyla ulaşmalarıyla saat 06:20 de;  TDF İl Temsilcisi M. Kemal Karatatar, Antrenörler Tarık Karsan ve Nezihe Karsan liderliğinde hazırlıklarını tamamlamasıyla tırmanışa başladı. Rüzgarlı ve soğuk havada geçen tırmanışla saat 10:15 de Ilgazdağı Küçükhacettepe(2546m) zirvesine katılan tüm sporcularla birlikte ulaşıldı. Bayrak, flama açılması, İstiklal Marşının topluca okunması, S Şima Dede başta olmak üzere, tüm Şehitlerimiz için Fatiha okunmasıyla birlikte 10:50 de zirveden dönüş başladı. Etkinlik 13:40 da başladığı yerde problemsiz olarak sonlandırıldı.

Türkiye Dağcılık Federasyonu İl Temsilcisi M.Kemal Karatatar  Ilgaz Dağı 19 Mayıs Gençlik Haftası ve Sevgi Şima Dede’yi Anma Küçükhacettepe Zirve Tırmanışı” dolayısıyla düzenledikleri etkinliğin başarıyla tamamlanmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu aktararak, “Zirvede Merhume  Başkanımız  S.Şima Dede, Devlet büyüklerimiz ile şehit ve vefat etmiş gazilerimiz ruhlarına Fatiha okuyup dua ettik. Ardından İstiklal Marşı’mızı seslendirdik katılan sporculara  teşekkür ediyorum, bir sonraki faaliyette buluşmak ” ifadelerini kullandı.