Dunlop

Halk Eğitim sergisi açıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından Akçavakıf köyünde bayan kursiyerlere verilen kursların ardından çalışmaların yer aldığı sergi açıldı.

Akçavakıf Köy Konağı’nda yapılan ”Hazır Gereçlerle Yapılan Nakışlar Kursu”nun açılışına Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Defterdar Durmuş Kuşak, İl jandarma Komutanı Jandarma Albay Şakir Uslu, Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek, kurum müdürleri, vatandaşlar ve kursiyerler katıldı.

Kursun açılışında konuşan Vali Özcan, 2011-2012 yılının ilk Halk Eğitim kursunun sergisini açtıklarını ifade ederek, ”Yaygın eğitim kapsamında bu tür çalışmaların yapılması bizim için de çok önemli. Emeği geçen arkadaşları kutluyorum. Kursiyerlerimizi de tebrik ediyorum” dedi.

18 kursiyere sertifikalarının verilmesinin ardından kurdela kesilerek sergi açılışı yapıldı.

Kurs Öğretmeni Serda Hülya Sargıcı Dinçer, yaptığı açıklamada, 6 ay süren kursların ardından 18 kursiyerin sertifika almaya hak kazandığını ifade ederek,verimli bir çalışma olduğunu söyledi.

Bir çok kursiyerin çeyizini bu kursta tamamladığını belirten Dinçer, ”Yaklaşık 150 parça eser çıktı. içerisinde kurdela nakışı, örgü işleri, şiş, tığ işlemeleri bulunuyor” dedi.