Gençlik Haftası kutlamaları başladı

15-21 Mayıs Gençlik Haftası kutlamaları başladı. Gençlik Haftası kutlama etkinlikleri tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle başladı. Kutlama programı çerçevesinde dün Atatürk Stadı’nda oyun stantları oluşturuldu. Sabah ilköğretim okulu, öğlenden sonra ise anaokulu öğrencilerinin katıldığı programa çocuklar büyük ilgi gösterdi.

Atatürk Stadı’nda iki gün kalacak olan oyun stantlarına koşan çocuklar ilk önce kısa süreli bir kargaşaya neden olurken, stant başında bulunan görevliler çocukları sıraya sokarak herkesin düzenli bir şekilde oyun alanlarına girmesini sağladı. Gerçekleştirilen etkinlikte dikkat çeken başka bir nokta ise görevlilerin oyun stantlarına çocukların ayakkabıları ile girmelerine izin vermemesi oldu. Sahanın ıslak olması nedeniyle ıslak çorap ve ayaklarla oyun alanlarına giren çocukların sevinçleri ise görülmeye değerdi.

Gerçekleştirilen program hakkında bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyfettin Turan, “Herkes İçin Spor Federasyonu ve Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirdiğimiz bu organizasyon iki gün boyunca Atatürk Stadında devam edecek ve tüm çocuklarımıza ücretsiz. Şu anda 35 görevli oyun stantlarının başında çocuklarımıza yardımcı olmaya çalışıyor. Gençlik Haftası’nın daha güzel ve eğlenceli olması için böyle bir etkinlik gerçekleştirdik. Kutlama programı çerçevesinde ayrıca Aile ve Sosyal Hizmetler Çocuk Yuvalarında kalan 7-15 yaş grubu çocuklarımıza yönelik olarak Çarşamba günü Hasan Fehmi Gökşen Spor salonumuzda yetenek testi yapılacak. Yetenek testi için 15 görevli çocuklarımızın kabiliyetlerini belirleyerek başarılı oldukları spor dallarına yönlendirecek” dedi.