Dunlop
featured

Çocuklar Mutlu, 23 Nisan Kutlu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Ramazan ayına denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında çocuklar ile iftar yemeğinde buluştu. Sosyal Tesis’te düzenlenen 23 Nisan yemeğine atölye çalışmaları ile göz dolduran Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisi öğrencileri katıldı. Masaları tek tek gezerek çocuklar ile sohbet eden Esen çifti, çocukların tezahüratı karşısında duygulandı.

Sosyal Tesis, yeni konukları için süslendi. Türk bayrakları, renkli uçan balonlar ve 23 Nisan yazılı flamalar ile donatılan yemek salonu, iftara bu kez çocuklar için hazırlandı. Belediyenin çocuk iftarında bir araya gelen 152 çocuk, Çankırı Belediyesinin sofrasında hep birlikte iftar yaptı. Canlı müzik eşliğinde devam eden 23 Nisan iftar yemeği, çocukların çalıp söylediği şarkılar ile son buldu.

İftar sonrası çocuklar ile bol bol sohbet eden Başkan Esen, “Bugün ailelerinizden uzak kaldınız ama biz de burada bir aileyiz zaten. Katılımlarınız için çok teşekkür ediyorum, yanaklarınızdan öpüyorum. Ailelerinize de benden çok selam söylemenizi istiyorum. 23 Nisan, dünyada bir ilk. Çocuklarına bayram hediye eden ilk ve tek ülkeyiz. Buradan bir kez daha Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e minnetimizi sunuyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mızı kutluyorum. Tüm çocuklarımızı 23 Nisan akşamı iftardan sonra Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nda yapacağımız kutlama programımıza davet ediyorum.” dedi.

Çocukların yoğun ilgi gösterdiği Esen, onlardan gelen istek üzerine balonları da isimlerine özel imzaladı.