Dunlop

Çevre temizliğine dikkat çekti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 92. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Kutlama programı çerçevesinde dün saat 09:00’da anıt alanına çelenkler konuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kutlama programı çerçevesinde ilimizde kamu kurum ve kuruluşlarında görev değişimi yapılarak bugünün küçükleri makamlara oturdu ve şehrin sorunlarına yönelik çalışmalar yapılması için gerekli talimatlar verdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kamu kurum ve kuruluşları makamlarına oturan çocukların hepsinin görüş ve istekleri park ve bahçelerin azlığı, şehirde yaşanan trafik sorunu ve şehrin çevre temizliği oldu. Öğrenciler oyun alanlarının çoğaltılması ve şehrin rahatlaması için cadde ve sokaklardaki araç trafiği konusunda gerekli çalışmaların yapılması için yetkililere talimatlar verdi.

Güneş İlköğretim Okulu öğrencileri Semin Hıcıplı, Burak Çalışkan ve Rıdvan Haktanıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Valilik makamına geçtiler. Makama oturan yeni Vali Semin Hıcıplı, “Bugünü bizlere armağan eden, ulusumuzun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum” dedi.

Vatandaşlardan gelen şikayetlere de değinen Semin Hıcıplı, “Özellikle Tevfik Fikret Caddesi’nde kargocular yüzünden büyük trafik sorunu yaşanıyor” dedi. Konuyu Belediye Başkanı ve Emniyet Müdürlüğü’ne de ileten Hıcıplı, kargocuların en kısa zamanda yeni yerlerine taşınması ile bu sıkıntının büyük oranda azalacağını da aktardı. Hazım Dağlı İlköğretim Okulu spor salonu için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyfettin Turan’la görüşen Hıcıplı, okulun bu salona ihtiyacı olduğunu aktardı. Konuşma sonrasında yaşananlar makamda gülüşmelere neden oldu. Telefon görüşmesi sonrasında her iki telefonununda kapanmaması nedeniyle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyfettin Turan’ın “Yeni valiyle görüştük” sözleri herkesi güldürdü.

Geçici görev alma sonrasında Vali Vahdettin Özcan öğrencilere ve öğretmenleri Esen Sarı ile Salahattin Kaya’ya çeşitli hediyeler verdi.