Bilgilendirme toplantısı yapıldı ama…

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), 2011 yılı proje teklif çağrısı ve Mali Destekler Programı Bilgilendirme toplantısını dün gerçekleştirdi.

Katılımın yoğun olduğu programda açılış konuşması yapmak için kürsüye davet edilen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten, misafirlere hitap ederken ses sisteminin azizliğine uğradı. Çelikten’in, yaptığı konuşmada bozulan ses sistemi yüzünden ne demek istediği anlaşılamadı.

Daha sonra küsrüye davet edilen KUZKA Genel Sekreteri Hüseyin Şen, bozuk mikrofonun ikinci kurbanı oldu. Bozuk mikrofonla konuşmayı deneyen Şen, misafirlerin tepkisiyle karşılaştı. Tepkilerden sonra konuşmasına mikrofonu bırakarak çıplak sesle devam eden Şen, mali destek programının amacı hakkında bilgiler verdi.

KUZKA Mali Destekler Programının asgari ve azami tutarlarını açıklayan Şen, “Bu programlarda herhangi bir hiyerarşik sıralama yoktur. Programdaki tüm öncelikler mali destek kapsamında aynı öneme sahiptir. Ajans tarafıdan desteklenecek faaliyetler KUZKA tarafından 2011 yılı bütçesinden tahsis edilen kaynak tutarı 11.500.000.00 TL’dir” dedi.

Projelerin uygulama sürecine de değinen Şen, “Mali destek almaya hak kazanan projeler 9 aylık uygulama süresini aşamaz. Bu faaliyetler için son kabul tarihi 19 Ağustos 2011 Cuma günü saat 16:00’a kadardır. Bu tarihlerden sonra teslim edilecek başvurular, hiçbir şekilde dikkate alınmayacaktır” dedi.

Başvuru sahiplerinde aranan özellikler hakkında bilgiler veren KUZKA Genel Sekreteri Hüseyin Şen, şöyle devam etti.

“Başvuru sahipleri Çankırı, Kastamonu ve Sinop illeri sınırlarında olmalıdır. Proje sahibi aracı gibi değil, doğrudan projenin yöneticisi gibi hareket etmelidir. Ayrıca projeye başvuran kişilerin ödenmemiş sosyal sigorta primi ve vergi borcu bulunmamalıdır. Bu mali destek programı kapsamında bir başvuru sahibi, en fazla 2 başvuruda bulunabilir ve en fazla 1 projesi için destek alabilir”.