Dunlop
featured

Başkan Öztürk’ten Uluslararası Resim Çalıştayı Sergisine Davet

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, tüm vatandaşları 11 ülkeden, 17 ressamın Ilgaz Yıldıztepe Turizm Merkezinde düzenlediği Uluslararası Resim Çalıştayıa davet ediyor.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Öztürk, “Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen kıymetli sanatçılarımızı insanımızla buluşturmaya devam ediyoruz.

Uluslararası alanda düzenlediğimiz etkinlikleri arttırıyor ve Ilgaz’ımızı, Ilgaz Dağı gibi önemli bir değerimizi evrensel bir kültür-sanat merkezine dönüştürme çalışmalarımıza büyük bir hızla devam ediyoruz.

11 ülkeden, dünyaca ünlü birbirinden değerli 17 ressamı Ilgaz Yıldıztepe Turizm Merkezimizde düzenlediğimiz Uluslararası Resim Çalıştayı’nda ağırlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Bir hafta boyunca yapılan gezi programlarıyla ilimizdeki ve Ilgaz’ımızdaki güzellikler ile tarihi değerlerimizi tanıma fırsatı bulan ressamlarımız, bu değerleri tuvallerinin baş konuğu haline getirdiler.

Sanatla iç içe geçirdiğimiz bu hafta boyunca, sanatçılarımız tarafından hazırlanan hepsi birbirinden güzel tabloları, Anadolu’nun yüceliğini temsil eden Ilgaz Dağımızda, Ilgaz Yıldıztepe Turizm Merkezi’mizde 15 Mayıs Pazar günü saat 14.00’de büyük bir şölenle açılışını gerçekleştireceğimiz sergiyle sanat severler başta olmak üzere tüm halkımızın beğenisine sunacağız.

İlçemiz, İlimiz, bölgemiz başta olmak üzere ülkemizde kendini sanata adamış tüm hemşerilerimizi Uluslararası Resim Çalıştayı Sergimize davet ediyorum” dedi