Başkan Dinç’in Çocuklarla Sirk Keyfi

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, gösterilerini sergilemek için şehrimize gelen Avrasya Sirki’nin gösterilerini izlemeye Çocuk Meclisi üyeleri ve aileleri ile birlikte katıldı.

Atatürk Kültür Merkezinde Çankırılılarla buluşan Avrasya Sirki’ne çocukların ilgisi büyük oldu. Palyaçolardan sihirbazlara, Kenyalı akrobatlardan Yetenek Sizsiniz 2011 Yarışmasının finalisti İlizyonist İskender ile jonklör Selman Selami’nin şişelerle yaptığı şovlara kadar birçok gösteri, izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı. Avrasya Sirki yaptıkları şovlarla çocukları hayrete düşürürken, onlara keyifli dakikalar yaşattı.

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in desteği ile Çankırı’da bu gösteriyi gerçekleştirebildiklerini ifade eden organizatör Göksel Doğançay, Başkan Dinç’e teşekkür etti.

Avrupa Sirki’nin 2. günü etkinliklerine eşi Zeynep Dinç’in eşliğinde çocuklar ve aileleri ile birlikte katılan Başkan Dinç “ Ailelerin çocuklarıyla birlikte izleyebilecekleri eğlenceli bir gösteri. İnsanların ilgi göstereceği kültürel ve sanatsal faaliyetleri destekliyoruz.” diyerek Avrupa Sirki’nde görev alan tüm ekibe teşekkür etti.

Çankırı Belediyesi Gençlik Merkezleri de lise ve üniversite öğrencileri ile birlikte Türkiye’nin ilk uluslar arası sirki olan Avrasya Sirki’nin akşam seansına katıldı. Daha sonra Avrasya Sirki ekibini kendi mekânlarında ağırlayan Gençlik Merkezi, konuklarına Çankırı misafirperverliğini gösterdi.

Etkinlik süresince 100. Yıl Yetiştirme Yurdunda kalan çocuklarla lise ve üniversite öğrencileri, Başkan Dinç’in talimatıyla gösteriyi ücretsiz izledi.