Basit Bir Ev Kazası

Televizyon ve sinema dünyasının sevilen oyuncusu Günay Karacaoğlu, tek kişilik komedi ‘Basit Bir Ev Kazası’ oyunuyla Çankırı’daki tiyatro seyircisiyle buluştu.

Murat İpek’in yazıp yönettiği ‘Basit Bir Ev Kazası’ adlı oyun, hayatında gerçekler ve hayalleri arasında gelgitler yaşayan, aradığı aşkı bulamamış bir ev kadınının yaşadıklarını ve kurduğu hayal dünyasında mutluluğu arayışını anlatılıyor. ‘Basit Bir Ev Kazası’ oyunu Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Oyununda Günay Karacaoğlu’nun canlandırdığı ‘Songül’ karakteri her kadının günlük yaşamında zaman zaman aklından geçenlere, düşlerine, isteklerine dair dile getiremediklerini cesurca dile getiriyor. Kadınların, aşka, evliliğe, aile kavramına ve genel olarak hayata bakışına bir ayna tutuyor. Bunu yaparken kimi zaman güldürüyor, kimi zaman hüzünlendiriyor.

Karacaoğlu, ‘Basit Bir Ev Kazası’ adlı oyununda kara mizah öğelerini kullanarak eğlenceli bir dille kadınların dünyasına hem kadınlara hem de erkeklere anlatıyor. İki perdelik komedi oyunu Çankırılı sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.