“Çankırı Tanıtım Günleri”

İl İdare Şube Başkanları Toplantısı dün Çankırı Valiliği Birlik Salonu’nda Çankırı Valisi Vahdettin Özcan başkanlığında yapıldı.

Toplantı başında Çankırı Valiliği Dış İlişkiler ve Projeler Koordinasyon Merkezi tarafından “Leonardo da Vinci Hareketlilik Projeleri” hakkında kısa bir bilgilendirme yapıldı. Projelerin önemli şartları arasında yurtdışında tüzel kişiliği olan bir kurumla işbirliği olması gerektiği öğrenilirken, proje sahibinin kurum olması gerektiği aktarıldı.

25 Şubat’ta Resmi Gazetede yayınlanan “Enerji verimliliği strateji belgesi” hakkında verilen çeşitli bilgiler ile başlayan İl İdare Şube Başkanları Toplantısı, adres kayıt sistemi ve kimlik paylaşım sistemi hakkında verilen bilgiler ile devam etti. Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Nüfus Müdürü Ersan Erge, kurumlar arasında kimlik paylaşım sisteminin internet ortamından güvenli bir şekilde yapılabileceğini söyledi. Gizlilik hususuna dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Erge, bilgilerin yalnızca kamu işleri için kullanılması gerektiğini ve hiçbir şekilde paylaşımın söz konusu olmadığını kaydetti.

Tütün mamulleri kaçakçılığı ile mücadele eylem planı ile ilgili Yazı İşleri Müdürü Mustafa Söğüt tarafından yapılan kısa sunum sonrasında, toplantı genel idare konularıyla devam etti.

Vali Özcan, 27–30 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da “Çankırı Tanıtım Günleri” adı altında bir organizasyon yapılacağını ve bu organizasyon ile Çankırı’nın tanıtımının yapılacağını söyledi.

Özcan, “Bu Çankırı için bir prestij olacak, bu yüzden biz buna büyük önem veriyoruz. Bu anlamda siyasetçilerimizden de destek bekliyoruz. Hiç kimse o tarihler arasında Çankırı’da olmayacak. Şimdiden o şekilde kendinizi ayarlayın. Çünkü ilgili ilgisiz herkes orada olacak” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Kültür Müdürü M.Kemal Karatatar, Vali Özcan başkanlığında bir komisyon oluşturduklarını ve 27–30 Eylül tarihleri arasında İstanbul Feshane’de “Çankırı Tanıtım Günleri” adı altında bir organizasyon yapacaklarını söyledi.

Öte yandan Mülkiye Teftiş Kurulu ekibinin 3 Eylül – 19 Ekim tarihleri arasında Çankırı’da inceleme yapacakları bildirildi.