Yukarı Pelitözü Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Açıldı.

Derneğin açılış törenine Vali Vahdettin Özcan, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Dernek Başkanı Tuncay Çilali, Yukarı Pelitözü Köyü Muhtarı Şahin Çilali, Dernek Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Bu tür dernekler gönüllülük esasına göre çalışıyor. İşin başındaki Başkanımız ve İdarecilerimiz kendilerini bu işe ne kadar verirlerse iş o kadar uzun süreli ve verimli oluyor. İnşallah bu başlangıç hem Çankırımız için hem köyümüz için faydalı ve hayırlı olur. Her zaman sizlerle birlikteyiz. Gücümüzün yettiği sürece yapabileceğimiz ne varsa yapmaya hazırız. Herkese hayırlı uğurlu olsun” dedi..

Vali Vahdettin Özcan da konuşmasında hazır bulunanlara hoş geldiniz diyerek, “Başta bu işin organizasyonunda emeği geçen herkesi kutluyorum. Dernekçilik fedakarlık istiyor. Yönetimde olan arkadaşlar bu işi kendileri yönetecekler. Üye olan arkadaşlar da yardım edecekler ama yönetimdekiler daha fazla çalışacaklar. Bu bir bayrak yarışı. Şimdi onlar çalışacak,  bayrağı yeni yönetime devredecekler ve onlar devam ettirecek. Muhtarımızın gayreti de olacak. Ben de İl Valisi olarak elimden gelen her türlü desteği vermeye söz veriyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Daha sonra dernek açılışı Vali Vahdettin Özcan ve Belediye Başkanı İrfan Dinç ile birlikte yapıldı. Açılış sonrası Dernek Başkanı ve Dernek Üyeleri ile bir süre sohbet eden Vali Özcan derneğe hediye takdim etti.  Açılışta bulunan çocuklara da çeşitli hediyeler vererek dernekten ayrıldı.