Yolu kapattılar

Her yıl bayramlarda artan trafik kazaları bu yılda hız kesmedi. 9 günlük bayram tatilinde trafik kazalarında da büyük oranda artış yaşandığı gözlendi. Vatandaşlar ise ağır bilançonun faturasını yetkililere kesti. Çankırı’da yaklaşık 250 kişi artan trafik kazaları nedeniyle İstanbul-Samsun karayolunu yaklaşık olarak 45 dakika trafiğe kapattı.

Çankırı’nın Kurşunlu ilçesinde vatandaşlar İstanbul Samsun karayolunu trafiğe kapatarak ilginç bir eylem gerçekleştirdi.

Son günlerde D-100 karayolunda artan trafik kazaları Kurşunlu halkını çileden çıkarttı. Son olarak ilçeye bağlı Hacımuslu Beldesi mevkiinde meydana gelen iki farklı kazada 2 kişinin ölüm haberini alan Kurşunlulular, İstanbul – Samsun karayolunu yaklaşık 45 dakika trafiğe kapattı.

 

Çoğunluğu Hacımuslu Beldesi’nden gelen ve yaklaşık 250 kişinin katıldığı eylemde öfkeli vatandaşlar kazaların nedeninin bozuk yollar olduğunu savundu. Uzun kuyrukların oluştuğu yolda, öfkeli vatandaşlar yetkililerin olay yerine gelmesini aksi takdirde yolu açmayacaklarını ifade ettiler.

 

Kurşunlu Kaymakamı Ünal Coşkun’un olay yerine gelmesiyle şikâyetlerine başlayan kalabalık grup, yollardan ve gerekli önlem alınmadığından mağdur olduklarını vurguladılar. Kaymakam Coşkun’un, gerekli önlemin alınacağını söylemesiyle sakinleşen grup, yaklaşık 45 dakika sonra yolu yeniden trafiğe açtı.