Yollar yine kan gölü

Kaza, Ilgaz Sanayi Sitesi yakınlarında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, bir tuğla fabrikasında çalışan işçileri taşıyan işçileri taşıyan ve sürücüsünün kimliği he­nüz tespit edilemeyen 57 DE 199 plakalı minibüs, İstanbul istikametine seyir halin­de iken, sürücüsünün direksiyon hakimi­yetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıktı. Kontrolden çıkan minibüs, önce su kanalı­na çarptı, ardından karşı yönden gelen 34 EL 9969 plakalı otomobille çarpıştı. Çar­pışmanın etkisiyle her iki araç da hurdaya döndü. Kazayı gören diğer sürücüler, du­rumu polis ve sağlık görevlilerine bildirdi. Kaza mahalline çok sayıda ambulans ve kaza kırım ekibi gönderildi. Feci kazada, otomobilde bulunan 1’i çocuk 6 kişi ile mi­nibüste bulunan 3 kişi olay yerinde hayatı­nı kaybetti. Hurdaya dönen otomobilde sı­kışan cesetler, kaza kırım ekibi ve güvenlik görevlilerinin yaklaşık 2 saatlik çalışması­nın ardından bulundukları yerden çıkarıldı. Trafik kazası nedeniyle Ilgaz-İstanbul ka­rayoluda 1 saat trafige kapatıldı.

VALİ VAHDETTİN ÖZCAN, OLAY YERİ­NE GELEREK BİLGİ ALDI

Kaza yerine gelen Vali Vahdettin Özcan, yetkililerden bilgi aldı. Kazada 9 kişinin ha­yatını kaybettiğini belirten Özcan, “Yaralı 1 kişi Çankırı Devlet Hastanesi’nde şuanda” dedi. “Trafik de bir terör Türkiye’de” diye devam eden Özcan, “Ölenlere rahmet di­liyorum. Bölünmüş yolda trafik kazaları daha azalacak diye dikkatsizlik, tedbirsiz­lik sonucu maalesef bu tür olaylar cere­yan ediyor. Allah rahmet eylesin, başımız sağolsun, Çankırı’nın ve tüm Türkiye’nin. Kimlik tespit çalışmaları devam ediyor. Otomobilde bulunanlar Tokat nüfusuna kayıtlı. Minibüste bulunanlar Ilgaz’da tuğla fabrikasında çalışanlar, Boyabat nufusuna kayıtlı. Allah rahmet eylesin” ifadelerini kul­landı.

ÖLENLERİN İSİMLERİ AÇIKLANDI

Kazada hayatını kaybedenlerin otomobil sürücüsü Hasan Kurban, İsmail Kurban, Selver Kurban, Cafer Kaş, Gülten Kaş, Ha­zan Aşçı, Satı Özdemir, Elif Nur Yurdagül, Şaziye Yurdagül olduğu öğrenilirken, ya­ralı Adnan Yurdagül’ün de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti .