Yıldızlar Holding ilk üretimi gerçekleştirdi

2005 yılında Kurşunlu’ya inşa edilen SSS Yıldızlar Holdinge bağlı Söğütsen Seramik entegre tesisi gün geçtikçe büyüyor. 1850 çalışanıyla bölgenin cazibe merkezi haline gelen tesis, Kurşunlu’nun yanı sıra çevre bölgelerden de yoğun ilgi görüyor.  İş istihdamı açısından Çankırı’ya büyük yarar sağlayacak olsan tesis, ayrıca göç verme oranını da düşüreceğe benziyor. Bölgede ki istihdamı büyük ölçüde arttıracak ve işsizliğe kesin çözüm sağlayacak olan tesis, üretime geçtiğimiz günlerde başladı.

 

1850 çalışanı olan fabrikada ilk olarak üretilen granit, Söğütsen Seramik Genel Müdürü Müktedirbillah Sakin tarafından, Kurşunlu belediye Başkanı İbrahim Doğu’ya hediye edildi. Tesisin bu bölgeye kurulmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Doğu, ayrıca ilk üretilen granitin kendisi için değerli olduğunu ve makam odasının başköşesine koyacağını belirtti.  Doğu, “Böylesine büyük bir tesisi ilçemize kazandıran  başta SSS Yıldızlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sebahattin Yıldız olmak üzere tüm emeği geçenlere ilçem adına teşekkürü borç bilirim”dedi.

Ayrıca Doğu, tesisin Çankırı açısından büyük bir proje olduğunu ve tam kapasite ile faaliyete geçtiğinde 3500 kişiye iş imkanı sağlayacağına  değindi.

 

Yazarlarımız Hakkında