Dunlop
featured

Yıldız’a yetki verildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Genel Meclisi Aralık ayı birleşimlerinin 2.’si dün gerçekleştirildi. İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker başkanlığında gerçekleştirilen dünkü birleşime İl Genel Meclisi üyesi Hüseyin Çetiner izinli sayıldığı için katılmadı.
Dün gerçekleştirilen birleşimde ilk olarak KUZKA “Engelsiz Okullar” kapsamında 2015 yılı İl Özel İdaresi bütçesinden ayrılan ödeneğin kullanılabilmesi, projenin ortağı olarak yer alması ve İl Özel İdaresini temsilen proje belgelerini imzalamaya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız”a yetki verilmesine dair, İl Encümeninin 20.11.2014 tarih ve 336 sayılı kararının görüşülmesi ele alındı.
Toplam bütçesi 1.062.460 TL olan ve 636.820.43 TL’si (%60) KUZKA tarafından karşılanacak Engelsiz Okullar Projesi 24 ayda tamamlanacak olup; proje kapsamında okullarda engellilere yönelik asansörlerin kurulması, rampaların yapılması, tuvalet ve lavaboların engellilerin kullanıma uygun hale getirilmesi planlanıyor.
Gündem maddesi hakkında söz alan meclis üyeleri özellikle kendi ilçelerinde de bu projenin uygulanıp uygulanmayacağı sordu. Meclis üyelerinin soruları üzerine İl Özel İdaresi Mali İşler Müdürü Bahar Duman, konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Müdürlüğünden bilgi alınabileceğini dile getirdi ve gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.
Dün gerçekleştirilen toplantıda 2. gündem maddesi olarak ise Eldivan İlçesi Büyükhacıbey köyü sınırları içerisinde devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan dere yatağı üzerindeki kum-çakıl ocağı olarak, 5 yıl süreyle kiraya verilebilmesi için, İl Encümenine yetki verilmesi hususu görüşüldü ve gündem maddesi Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.