Yılbaşına Özel 6 bin fidan dağıtıldı

Çankırı Orman Fidanlık Müdürlüğü 2012 yılının son gününde 6 bin adet fidan dağıttı.

Uzun kuyrukların oluştuğu fidan dağıtım törenine Vali Vahdettin Özcan, Emniyet Müdürü Ali Murat Dağlı, Orman ve Su İşleri Müdürü Sami Yılmaz, Çankırı Orman Fidanlık Müdüresi Jale Güven katıldı.

Bugün yılın son gününde Çankırı Orman Fidanlık Müdürlüğü’nün projesi “Ağaç Kesme Fidan Dik” sloganı ile Yeni Yıla Fidan dikerek gireceğiz diyen Vali Vahdettin Özcan “Ücretsiz fidan dağıtımına bugün müthiş bir kalabalık var. Çankırı halkını çok takdir ediyordum, şimdi daha fazla takdir ediyorum. Zira yılın son günü burada kuyruğa girip, fidanlarını alıp evlerine, mezarlıklarına dikeceklerini ifade ettiler. Bayanların ilgi göstermesi bizi daha da memnun etti.” dedi.

Herkes yeni yılda ağaçlara kıyarken, biz ağaç dikeceğiz diyerek sözlerine devam eden Vali Özcan “Bilindiği gibi ülkemizde kötü bir alışkanlık var. Yılbaşı geldiğinde çamları kesip, evlerine bir takım mekanlara götürüp, yılbaşı kutluyorlar. Biz ise aksine Yeni yılda çam keserek değil, çam dikerek gireceğiz. Emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi.

Çankırı Orman Fidanlık Müdüresi Jale Güven, 5 bin adet karaçam, 500 mavi selvi ve 500 sedir olmak üzere bugün 6 bin fidan dağıtıyoruz diyerek “Amacımız yeni yılda dikilen fidan sayısını arttırmaktır. Fidanların toprakla buluşmasını temenni ediyoruz” dedi.

Yunus AVM’de açılan Fidan Dağıtım Standına yoğun ilgi oldu.