Yıl sonu sergisi açıldı

Çankırı Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü’nün geleneksel yıl sonu sergisi açıldı.

100. Yıl Kültür Merkezi Fuaye Salonu ve Güzel Sanatlar Galerisinde açılan sergiye  Vali Vahdettin Özcan, eşi Leyla Özcan, Jandarma Komutanı Albay Şakir Uslu, kurum müdürleri ve kursiyerler katıldı.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, açılışta yaptığı konuşmada, kursiyerleri kutlayarak, kursta emeği geçen kurs öğretmenlerini tebrik etti.

Bu kursların her zaman yapıldığını kaydederek, artık çağa uygun yeni kursların açılması gerektiğini söyleyen Özcan, şöyle devam etti:

”Bu kurslar yıllardır yapılıyor. Bakıyorsunuz hep aynı şeyler yapılıyor. Yeni alanlar, yeni sektörler yani farklılık gerekiyor. Bunları da devam ettirelim ama farklı dünyaya, gelişen çağa ayak uyduracak kurslar da açalım.”

Halk Eğitim Müdürü Hidayet Sarıkaya’ya bu durumu anlattığını dile getiren Özcan, ”Hidayet beyle konuştuk. Çevremizde bunun örnekleri olduğunu söyledik. Gidip görmesini istedik, o da gidip gördü. Ama anlaşamadık. O da bu yeniliğe ayak uyduramadı. Yollarımız ayrıldı” dedi.

Halk Eğitim Müdür Vekili Hasan Kocaoğlu ise, her zaman her yerde eğitim parolası ile hareket eden bir müdürlük olduklarını belirterek, ”Bir eğitim öğretim yılını daha dolu dolu geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Müdürlüğümüz bünyesinde 60 değişik alanda 297 kurs açıldı” diye konuştu.

Kurslara, 2 bin 840 erkek, 3 bin 292 kadın olmak üzere 6 bin 132 kursiyerin katıldığını belirten Kocaoğlu, önümüzdeki yıl hedeflerinin kurs alanlarını çeşitlendirerek, daha fazla kursiyere ulaşmak olduğunu kaydetti.

Vali Özcan, kursiyerler adına kırk yama kursiyeri Füsun Sarıca’ya sertifikasını verdi. Kursiyer adına Vali Özcan’a bir  tablo hediye edildi.

Kurdelanın kesilmesinin ardından sergi gezildi.

Yazarlarımız Hakkında