Yerel Hizmet-Sen’den iftar

Türk Yerel Hizmet-Sen Çankırı Şubesi üyelerine iftar yemeği verdi. Teras Cafede verilen iftar yemeği sonrasında basın mensuplarına konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Türk Yerel Hizmet-Sen Çankırı Şubesi Başkanı Erol Selci, “Türkiye Kamu-Sen Türk Yerel Hizmet-Sen asıl gücünü kuruluş ilkelerinden  ve bu ilkeleri benimsemiş, kabul etmiş siz değerli üyelerinden alan bir konfederasyondur” dedi.

Sendikacılık çalışmalarının önemine vurgu yapan Selci, “Kamu çalışanlarının  nasıl bir sendikacılık anlayışı istediği önemli. Kamu çalışanları ekonomik ve sosyal hakların mücadelesini yapan bir sendikacılık mı istiyor, yoksa siyasi iktidarlara teslim olan, ekonomik ve sosyal kazanımların kaybedilmesine sessiz kalan bir sendikacılık anlayışı mı istiyor?

Kamu çalışanlarının buna karar vermesi lazım. Türkiye Kamu-Sen’liler asla sinmeyecek.

Ülkemizde ‘adam gibi sendikacılık’ yapılması gerekmektedir.

Ülkemizde  bugünkü yaşadıklarımızı üst üste koyduğumuzda, herkesin hakkını hukukunu savunan sivil toplum örgütlerine ihtiyacı bulunmaktadır. Bu sivil toplum örgütü Türkiye Kamu-Sen’dir. Konfederasyonumuz; ahlaksızlığa, alın teri hırsızlığına, namussuzluğuna geçit vermemenin mücadelesini yapmıştır ve yapacaktır.

Yandaş memur oluşturulmak için her türlü gayret sarf ediliyor. Bilhassa sözleşmeli personel üzerinde baskı oluşturuluyor, sözleşmeli personel birtakım sendikalara üye olmaya zorlanıyor.

Ahlaki zeminde yapılan sendikacılığa saygı duyuyoruz. Sendikal rekabete varız, fakat ahlaksızlıkla rekabete yoğuz.

Sendikacılık öncelikle ciddiyet ister, fedakarlık ister, emek ister, emeği hakkı her zeminde savunacak cesaret ister, güce ve güçlüye değil üyeler adına tavır ister.

İrade gösteremeyen, tavır alamayan, kararların arkasında duramayan, mücadelesini savunamayan bir anlayışla yürütülemez.” dedi

“Peygamberimizin güzel duasıyla son vermek istiyorum” diyen Selci, “Allahım !Kendi huzurunda da kullarının huzurunda da mahçup etme, senden başkasına da muhtaç etme!

Allahım! Aklımızı ilmimizi sevgimizi artır ömrümüzü bereketli ve itibarlı kıl..!

Allahım!Bütün işlerimizin sonucunu güzel eyle! Dünyada rezil olmaktan, ahrette azabından bizi koru.Amin..

Sendikal faaliyetlerimize her türlü olumsuzluklara rağmen katkı sağlayan siz değerli üyelerimize Türk Yerel Hizmet-Sen Çankırı Şube Yönetim Kurlu adına teşekkür ederek, şükranlarımızı sunuyorum” dedi.