Dunlop
featured

Yeni okul müdürleri atandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yaptığı mülakat sınavını kazanarak, müdürlük için başvuruda bulunan 44 isimden 35’i atandı. Atanan isimlerin listesi Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü’nün resmi web sitesinde yayınlandı.
Öte yandan atanan isimlerin büyük bölümünün Eğitim Bir-Sen üyesi olduğu savunuldu.
Milli Eğitimde okul müdürlerine ilişkin bu yıl yapılan yasal değişikliklerin ardından 4 yılını tamamlayan birçok okul müdürü yeniden değerlendirmeye tabi oldu. Değerlendirme sonunda Çankırı’da çok sayıda okul müdürünün görevine son verildi. Bunun üzerine müdürlerin bir kısmı emekli olurken bir bölümü de öğretmenliğe dönüp, haksızlığa uğradığını söyleyerek idare mahkemesine başvurdu.
İşin mahkeme süreci devam ederken, Milli Eğitim Müdürlüğü boş olan okullara yeni müdürler atamak için sınav yaptı.
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirme sonucunda sınava giren 44 isimden 35’i atandı.
Kamu-Sen Çankırı İl Temsilcisi Nuh Yalçın listeye tepki gösterdi.
Yalçın, atamalarda adaletsizlik olduğunu ifade ederek, atama sonuçlarına şaşırmadıklarını belirtti.
Eğitimin her geçen gün daha da kötüye gittiğini anlatan Yalçın, “Arkadaşlarımız henüz mülakat sınavına bile girmeden, kimin nereye atanacağını konuşuluyorlardı. Bu biraz da malumun ilanı oldu ve bizi hiç şaşırtmadı. Sendika üyelerimizden atananların sayısı yok denebilecek kadar az, fakat sendikamızdan istifa ederek atanan isimler mevcut. Atananların listesini resmi açıklama yapmadan gazetecilerin haber yapması çok komik bir durum. Ayrıca yayınlanan listedeki tüm eğitimcilerin yaşam tarzları, duruşları ve tarzları aynı. Böyle bir tesadüf olabilir mi?” diye sordu.
Yalçın, görevini layıkıyla yapan ve sınavı kazanan bazı okul müdürlerinin de öğretmenliğe döndürüldüğünü hatırlayarak, “O başarılı kardeşlerimizin koltuğuna oturan arkadaşlarım, gece yattıklarında rahat uyuyabilecekler mi?” ifadelerini kullandı.
Ataması yapılan 35 okul ve müdürlerinin ismi şöyle:
Mürsel Eroğlu Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi, İsmail Yıldız Merkez Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi, Bayram Demirci Merkez Süleyman Demirel Fen Lisesi, Şefik Abduşoğlu Merkez TOBB Ortaokulu, Muammer Öztürk Merkez Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi, Yusuf Çil Çerkeş 80. Yıl Cumhuriyet İlkokulu, Özdemir Şentürk Merkez Gürhan Titrek Mesleki Eğitim Merkezi, İsmail Tiftik Çerkeş 19 Mayıs Çok Programlı Anadolu Lisesi, Yonca Kayılı Ilgaz Şehit Nizamettin Yaman Anadolu Lisesi, Erdal Alaçam Şabanözü Gümerdiğin İlkokulu, Faruk Canbaz Orta Adra Vakfı İlkokulu, Tansel Yılmaz Merkez Çankırı Şehit Erdem Öztürk Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Ali Demir Merkez Adnan Menderes İlkokulu, Hilmi Ersunan Merkez Mareşal Çakmak Ortaokulu, Bedriye Karakoç Merkez Ahmet Talat Onay Anaokulu, Cemal Görgülü Çerkeş Anadolu Lisesi, Adanan Çeltik Ilgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şaban Karakaya Çerkeş Atatürk İlkokulu, Hüseyin Yıldız Merkez MKE Tophane İlkokulu, Etem Canbaz Orta Öğretmenevi ve ASO, Zeynep Güzeç Ilgaz Yavuz Sultan Selim Ortaokulu, Nadir Yıldırım Merkez Hazım Dağlı İlokulu, Yaver Aydın Atkaracalar Şehit Hakkı Çelik Çok Programlı Anadolu Lisesi, Çelebi Çağlayan Çankırı Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Ali Palabıyık Merkez Cumhuriyet İlkokulu, Serpil Turgut Şabanözü Şehit Murat Somuncu Ortaokulu, Erkan Bozan Eldivan Kadıoğlu Anaokulu, Atıf Yağlıcı Merkez 30 Ağustos Ortaokulu, Mustafa Yaylacı OrtaAnadolu İmam Hatip Lisesi, Melek Dernek Dulkadir Merkez TOKİ İlkokulu, Yakup Gürpınar Ilgaz Atatürk İlkokulu, Cihangir Coşkunoğlu Yapraklı Çok Programlı Anadolu Lisesi, Hasan Kaan Küçük Korgun Çok Programlı Anadolu Lisesi, Volkan Durdu Kızılırmak Halk Eğitim Merkezi