Yeni kapalı pazar

Çankırı Belediyesi tarafından başlatılan “18 Ayda 18 Proje” kapsamında çalışmalarına başlanan olan Pazar Pazarı projesinde sona yaklaşıldı. Alanda başlatılan inşaat çalışmaları hızla devam ederken, pazarın kalıp ve demir işlemlerinin ardından çatısı da şekillenmeye başladı. 


Modern ve rasyonel bir alan oluşturarak pazar esnafına, üretici ve tüketicilere keyifli bir alışveriş imkânı sunacaklarını belirten Çankırı Belediye Başkanıİrfan Dinç, “Çankırı’da haftada bir kez kurulan Çarşamba Pazarı’ndan sonra, üstü kapalı ikinci pazarımız da yakın zamanda hizmete girecek. Pazar yerinin eski görüntüsünden kurtularak, halkımızın pazar alışverişini modern bir ortamda yapması bizi oldukça memnun edecek. Uzay çatı sistemi ile üstü kapatılacak olan Pazar Pazarı’nın halkımızı ve pazardaki esnaflarımızı memnun edeceği kanaatindeyim. Yatırımlarımızı, vatandaşlarımızın rahatı ve huzurunu gözeterek planlamaktayız. Halkımız, yağmur çamur demeden alışverişini dilediğince yapabilecek.”diye konuştu.

Vatandaş odakları hizmet anlayışıyla yollarına devam ettiklerini dile getiren Başkan Dinç, pazar alanının yapılacak olan son rötuşların ardından yakın zamanda Yeni mahallede halkın hizmetine açılacağını açıkladı.