Yeni Hükümet Konağı Kompleksi İnşaatı 15 Nisan’da İhale Ediliyor

hükümet (7)İhalesi İl Özel İdaresi’nce 15 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilecek olan Hükümet Konağı Kompleksi, kentte dağınık halde bulunan müdürlükleri içine alacak bir kompleks olacak.

Tören alanı ve meydanı, açık ve kapalı otoparkı, 400 kişilik konferans salonu, 5 yaş altı çocuklar için yuva, spor merkezi ve sosyal tesisi ile toplam 40 bin m2 kapalı alana sahip olacak Hükümet Konağı Kompleksi Çankırı’nın en prestijli binalarından birisi olarak karşımıza çıkacak.

Hükümet Konağı Kompleksi inşaatı bittiğinde Valilik, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Çankırı Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Gümrük ve Ticaret İl Müdürlüğü’nü içerisinde barındıracak.

63 bin 508 m2’lik alan üzerine inşa edilecek Hükümet Konağı Kompleksi çevreye duyarlı akıllı bina olup, vatandaş odaklı hizmet anlayışını yansıtan etkin, verimli ve şeffaf kamu hizmetinin sunulmasına imkan sağlayacak.

Emeği geçen Milletvekillerine teşekkür eden Vali Vahdettin Özcan, ilimize kazandırılacak olan yeni Hükümet Konağı Kompleksinin Çankırı’mıza hayırlı olması dileklerinde bulundu.