Yaz Kursları Büyük İlgi Gördü

Çankırı Belediyesi tarafından çocuklara yönelik olarak başlatılan hızlandırılmış yaz kursları devam ediyor.
Yaz ayları ile birlikte çocukların vakitlerini daha iyi değerlendirebilmeleri ve becerilerinin artırılması amacıyla başlatılan hızlandırılmış yaz kursları çocuklar tarafından yoğun ilgi gördü. 80. Yıl Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi’nde verilen kurslar ile çocuklar hem birbirleri ile kaynaşıp hoşça vakit geçirebiliyorlar, hem de farklı alanlarda kendilerini geliştirme imkanı buluyorlar.
Drama, spor, ses eğitimi, eğitsel oyunlar, origami, resim, seramik çalışmaları ve satranç gibi bir çok farklı alanlarda bilgi ve becerilerini geliştiren çocuklar, aldıkları yaren dersi ile de Çankırı kültürünü ve ahi yarenlik geleneğini yakından tanıma imkanı buluyorlar. Ayrıca çocuklar Din bilgisi ve Kuran dersleri ile de hem dini eğitim bilgisini geliştiriyorlar, hem de Kuran-ı Kerim okumayı öğreniyorlar.
Kursa katılan 6-9 yaş grubundan 47 öğrenci, 10-13 yaş grubundan da 44 öğrenci olmak üzere toplam 91 kursiyer verilen kurslarda eğitim imkanı buluyor. Hafta içi boyunca devam eden kurslar sabah 9.00 ile akşam 5.00 saatleri arasını kapsıyor.
Verilen kurslarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, belediye yönetimi olarak her zaman çocukların gelişmesine ve eğitimine önem verdiklerini hatırlattı. Açılan hızlandırılmış yaz kursları ile çocukların daha pratik öğrenme imkanlarına kavuştuklarını söyleyen Dinç, “Yaz aylarının başlaması ile birlikte çocuklarımızın vakitlerini değerlendirecekleri ve eğitimlerini eğlenceli bir şekilde devam ettirecekleri ortamlar oluşturmaya özen gösterdik. Okulların açılmasına az bir zaman kala kurslarımız hala devam ediyor. Bir aylık bir süreyi kapsayan hızlandırılmış kurslarımızın da sonuna doğru yaklaşıyoruz. Bu süre zarfında yavrularımız bir çok farklı dalda eğitim gördüler. Kendileri için faydalı olabileceğini düşündüğümüz derslerle tanışma imkanına sahip olan çocuklarımız bu süreyi çok iyi şekilde değerlendirip, kendilerine sunulan bu imkanlardan önemli ölçüde yararlandılar. Bu tür kurslarımıza elimizden geldiği ölçüde özen gösterip, yavrularımızın eğitimi için gerekenleri yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Kurs merkezinde kursiyerleri ziyaret ederek çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Dinç, minik kursiyerlere de satranç hediye etti. Aldıkları hediyeden ve kurs imkanlarından son derece memnun olan çocuklar Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür ettiler.
belediye (2)

Yazarlarımız Hakkında