Yaz kursları başlıyor

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, 21 branşın bulunduğu yaz kurslarıyla ilgili olarak dün bir basın toplantısı yaptı. Toplantıda açılan kurslara gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Dinç, 755 başvurunun büyük bir sürpriz olduğunu söyledi.

Çankırı Belediyesi’nin eğitim ve kültür hizmetleri kapsamında açılan yaz kurslarına ilişkin düzenlediği basın toplantısında kurslara gösterilen ilginin yeni fikirler ortaya çıkardığını ifade eden Başkan Dinç, önümüzdeki dönemlerde eğitim ve kültür alanında farklı projelerin hayata geçirileceğini belirterek, “Bu kurslara gösterilen karşılıklı ciddiyet bizi hiç beklemediğimiz noktaya getirdi. Burada kurs alan bazı öğrencilerimiz bugün farklı şehirlerde kurs verir duruma geldi. En büyük ideallerimden biri olan Belediye konservatuarı ve bilim kültür merkezinin temel taşları burada oluşturuluyor” diye konuştu.

Talebe göre yeni kursların da açılabileceğini kaydeden Başkan Dinç, kurs başvuru şartlarından birinin de 12 yaşından küçüklerin başvuruda bulunamayacağını, buna rağmen kendisine gelen 8 yaşındaki bir çocuğun bağlama kursu istediğini belirtti ve Çivitçioğlu Medresesi’nde özel bir kurs başlatıldığını ifade etti.

Kursların verildiği sınıfları ziyaret ederek, hem eğitmenlerle, hem de kursiyerlerle görüşen Başkan Dinç, karşılıklı memnuniyetin günden güne arttığını sözlerine ekledi.