Yatırım programı kabul edildi

İl Genel Meclisi Kasım ayı birleşimlerinin 20.’si dün gerçekleştirildi. İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık başkanlığında gerçekleştirilen dünkü birleşime meclis üyeleri Tuğrul Kaya ve Erol Şentürk izinli oldukları için katılmadı.

Dün gerçekleştirilen birleşimde ilk olarak 2022 yılında yapılması planlanan yatırım ve hizmetlere ilişkin İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan yatırım ve çalışma programına ait incelemesini tamamlayan komisyonların ortak raporu ele alındı.

Konu hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Adem Tüysüz, İl Özel İdaresi gelir ve gider bütçe kalemleri ve köylere gerçekleştirilecek olan yatırımlar hakkında bilgi vererek, “İl Özel İdaresi 2022 mali yılı bütçesinin oluşturulmasında, esas teşkil edecek şekilde hazırlandığı ve bütçe imkanlarımız çerçevesince dağıtımları yapılan ödeneklerin ihtiyaçlar ve talepler doğrultusunda yapıldığı komisyonlarımızca tespit edilmiştir” dedi.

Tüysüz, raporda;  bir çok köyün, elektrik direği, telefon direği, sokak lamba aydınlatmaları, sabit telefon ve internet hattı çekilmesi, mera tescili, baz istasyonu, cami ve mescit onarımı gibi taleplerini okuması sonrasında meclis başkanı Mustafa Çıbık, İl Özel İdaresi’nin çalışma ve yatırım alanlarının belli olduğunu dile getirerek, bu tür taleplerin kendi görevleri arasında olmadığını belirtti.

İl Özel İdaresi yatırım ve çalışma grubunda olmayan taleplerin ortak rapordan çıkarılması sonrasında gündem maddesi kabul edildi.

Gündemin 2. Maddesinde ise 2022 mali yılı gelir bütçesinin diğer gelirler bölümü ele alındı. 2022 mali yılı gelir bütçesinin diğer gelirler bölümü 72 milyon 470 TL olarak ad okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin son maddesinde ise gelecek ayki toplantı tarihi belirlendi. İl Genel Meclisi Aralık ayı birleşimlerine 1 aralık 2021 Çarşamba günü başlayacak.