Dunlop
featured

“Yaşanan krizlere karşı deneyimli kişiler görevlendirilmeli”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

T.C. Sağlık Bakanlığı Ulusal Medikal Kurtarma Ekipi (UMKE) Ankara Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler Korgun ilçesinde kamp yapıyor. 3 gün sürecek olan kamp çalışmaları çerçevesinde 120 kişilik bir ekip ekip sorumluları Sağlık Müdürü Dr. Halil Nevzat Yetkin ile birlikte dün Vali Vahdettin Özcan’ı ziyaret etti.
T.C. Sağlık Bakanlığı Ulusal Medikal Kurtarma Ekipi (UMKE) Ankara Bölge Müdürlüğüne bağlı 7 ilin ekibi Korgun ilçesinde gerçekleştirdikleri kamp çalışmaları çerçevesinde Vali Özcan’ı ziyaret ederek kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.
UMKE ekiplerinin çok başarılı çalışmalara imza atığını aktaran Vali Özcan, “Sizleri bu başarılı çalışmalarınızdan dolayı kutluyorum. Biliyorsunuz ülkemiz deprem kuşaklarının sık olduğu bir yerde. Bu nedenle her zaman doğal afetlere karşı hazırlıklı olmalıyız.
Özellikle bu manada mülki idare amirlerine büyük iş düşüyor. Ben bunu daha önce dile getirdim. Mülki idare amirlerine ayrı bir acil sicil karnesi açmak lazım. Yani kendilerini mutlaka bu tür konularda yetiştirmeli. Ben bunu Sakarya depreminde yaşadım. Yaşanan krizlere karşı orayı iyi bilen ve deneyimli kişiler görevlendirilmeli. Merkezden gelen kişiler yerel yöneticilere yardımcı olmalı. Çünkü orayı en iyi yerel yöneticiler bilir” dedi.
Çankırı’nın tarihi ve turistik yerleri hakkında da bilgi veren Vali Özcan, “Fırsat buldukça buraları gezin” dedi.
UMKE ekibini Çankırı’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren Sağlık Müdürü Dr. Halil Nevzat Yetkin, “Ankara bölgenin daha önce ilimizde kampı olmamıştı. Bu bizi mutlu etti” dedi.
Çankırı’da kamp yapmaktan dolayı mutu olduklarını dile getiren UMKE sorumluları, “3 gün boyunca burada çeşitli uygulamalı eğitimler yapacağız. Yani afet öncesine hazırlık yapıyoruz” dedi.