Yarı yıl tatili başladı

Tüm yurt genelinde olduğu gibi ilimizde de karne sevinci yaşandı. 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı yarı yıl tatili dün başladı. İl genelinde 29 bin 607 öğrenci karnelerini alarak tatile girdi. Yarıyıl tatili nedeniyle dün TOKİ İlkokulu ve Orta Okulu’nda karne töreni düzenlendi. Vali Yardımcısı Ahmet atılgan ve Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek’in katıldığı programda öğrencilere karneleri verildi. Karnelerini alan bir çok öğrencinin sevinci yüzünden okunurken bazı öğrenciler ise karnelerindeki kırıklar nedeniyle üzüldü.

Program öncesi bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Ahmet Atılgan, okulun 2012-2013 yılında eğitim ve öğretime başladığını aktararak, “Buraya yapılan okul ihtiyaca binaen Çankırı Karatekin Üniversitesi’ne tahsis edildi. Geçtiğimiz yıl Toki Sosyal Konutlarında hak sahibi aileler ikamet etmeye başladılar ve çocuklar şehir merkezine gidiş geliş yaptılar. Konutların bulunduğu alan, Belediye sınırları içinde olduğu için öğrencilerin taşımalı sistemden yararlandıramıyorduk. Bu da ailelere külfet getiriyordu. Bu yıl Toki Konutları Sosyal Tesis binasını Valiliğimiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğümüz katkıları ile 8 derslikli bir okul haline getirdik ve 2012-2013 eğitim-öğretim yılı başında çocuklarımız eğitimlerini bu okulda almaya başladılar” dedi.

Karnelerini alan öğrencilere de seslenen Atılgan, “Yarıyıl tatilini çok iyi değerlendirin. Karnesinde kırık notu bulunan öğrencilerimiz de asla üzülmesin. İkinci dönem iyi bir çalışma ve gayretler düzeltirler” dedi.

Okulun 4 ay gibi kısa bir sürede eğitime başlamasından dolayı emeği geçenlere teşekkür eden Milli Eğitim Müdürü Yaşar Petek ise, “Şu anda çocuklarımız gerçekten çok mutlu. 144 öğrencimiz eğitim ve öğretim görüyor şuan. Artık öğrencilerimiz sabah rahatlıkla kahvaltısını yaparak servis beklemeden okuluna gelebiliyor” dedi.

Öğrencilere yarı yıl tatilini iyi değerlendirmeleri temennisinde bulunan Petek ayrıca velilere de, “Çocuklarınızı asla başka çocuklarla kıyaslamayın. Karnesinde zayıfı olan çocuklarınıza yardımcı olun ve sorunları birlikte aşma gayreti gösterin” dedi.