Dunlop
featured

Yardım bekliyorlar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı’da lise öğrencileri tarafından başlatılan projesi kapsamında,  minik çocuklara karşılaşabilecekleri olumsuz bir durum karşısında neler yapmaları gerektiği çeşitli oyun ve skeçlerle anlatıldı.

Çankırı Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri, çocuk istismarının önüne geçmek amacıyla başlattıkları “Çocuklar Çığlık Atıyor” Projesi kapsamında ilkokul öğrencilerine bu tür durumlarda yapılması gerekenleri skeçlerle anlattı.

Proje Koordinatörü Afife Arslaner, hayata geçirdikleri proje kapsamında küçük yaştaki çocuklara herhangi bir tacizle karşılaşmaları halinde yapılacakları onların dikkatini çekecek yöntemlerle anlattıklarını söyledi.

Son dönemde çocuklara yönelik herkesi rahatsız eden ve üzen olayların yaşandığını ifade eden Arslaner, 2 hafta devam eden projeyle yüzlerle çocuğa ulaştıklarını kaydetti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın ailelere yönelik “çocuklara çığlık atmayı öğretin” önerisi ile projeye başladıklarını anlatan Arslaner,  “Biz Çankırı Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çocuk gelişimi bölümü okuyoruz ve Bakan İslam’ın bu önerisinden yola çıkarak çocuklara bir şeyler öğretmek istedik. çocuk istismarı konusunda yeterli eğitimin verilmediğini düşündük ve başarılı olduğumuza inanıyorum. Projemize önümüzdeki yıllarda da devem edeceğiz” diye konuştu.

yaklaşık 2 bin çocuğa ulaştıklarını ifade eden Arslaner,, projenin Türkiye geneline yayılması gerektiğini vurguladı.

Arslaner, Çankırı’daki çocukların herhangi bir tacizle karşılaşmaları durumunda yapmaları gerekenleri öğrendiklerini sözlerine ekledi.

köy (6)