“Yapılacak projelerle tarihe büyük katkı sağlayacağız”

TÜBİTAK tarafından desteklenen “Tarihi Coğrafya Araştırma” projesi hazırlama ve yazma eğitimi dün başladı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi ve TÜBİTAK işbirliği ile gerçekleştirilen TÜBİTAK tarafından desteklenen “Tarihi Coğrafya Araştırma” projesi hazırlama ve yazma eğitimi dün başladı. 3 gün sürecek olan eğitim programının açılış konuşmasını yapan koordinatör Prof. Dr. Osman Gümüşçü, programa 21 öğrencinin katıldığını dile getirerek, “Türkiye’de proje sıkıntısı var, proje yazan az. TÜBİTAK’da  özellikle sosyal bilimlerden az proje geldiğini ve bu gelenlerin ret edildiğini dile getiriyor. Burada gerçekleştirdiğimiz eğitimin öncelikli amacı da proje yazma tekniklerini öğrenmek ve daha çok proje üretmektir. TÜBİTAK bu nedenle bu tür eğitimlere büyük önem veriyor. Sizlerin başarısı bizim başarımız, bizim başarımız sizlerin başarısı olacak.

Gerçekleştireceğimiz bu eğitim seminerleri sizler için çok önemli olacak. Herkes araştırma yapmayı biliyor, fakat proje yazmakta eksiklikler var. Bu eksikliklerimizi burada tamamlayacağız” dedi.

“Amacımız ders vermek değil, sohbet etmek” diyen Prof. Dr. Haldun Eroğlu, “Bu yapacağımız eğitimlerde belki bizler de sizlerden bir şeyler öğreneceğiz. Paylaşarak öğreneceğiz. Proje konusunda geri duruyoruz. Artık yapacağımız projelerle tarihe büyük katkı sağlayacağız.

Türkiye’de üniversitelerin hedefi dünyada ilk 500 üniversite arasına girmektir. Bunun için bilgi paylaşımı çok önemli” dedi.

tübitak (8)

Yazarlarımız Hakkında