Yamaç Paraşütü Dünya Şampiyonası Açılış Kokteyli Yapıldı

Yamaç Paraşütü Dünya Şampiyonası’nın gerçekleştirileceği Çankırı’nın Bayramören ilçesinde yarışma öncesinde bir açılış kokteyli düzenlendi.

Kurşunlu Termal Otel’de düzenlenen törene, Çankırı milletvekilleri İdris Şahin, Hüseyin Filiz, Çankırı Vali Vekili Ömer Bedrettin Sağsöz, eski Milli Eğitim Bakanı Nevzat Ayaz ile yarışmacılar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Eski Bakan Ayaz, açılışta yaptığı konuşmada, 4. yılını tamamlayan yamaç paraşütü yarışlarında Çankırı’nın Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapmasının gurur verici olduğunu kaydederek, benzer organizasyonların önümüzdeki yıllarda da artarak devam etmesini istediklerini söyledi.

Çankırı Yamaç Paraşütü ve Havacılık Kulübü Başkanı Tahsin Tekin yaptığı konuşmasında son dönemlerde yamaç paraşütü yarışlarında üzücü haberlerin geldiğini ifade ederek,

“Gerekli güvenlik önemlerini alarak bu yarışlardan anlımızın akıyla çıkmayı hedefliyoruz. Bu yarışlar sadece Bayramören’in değil tüm Çankırı’nın tanıtımı için çok önemli. Gerekli alt yapı çalışmaları yapılırsa bu yarışlar Çankırı’nın diğer ilçelerinde de yapılabilir” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Suat Kınıklıoğlu, konuşmasına misafirlere “welcome” diyerek başladı. Organizasyonun bu bölgede yapılmasından duyduğu mutluluğu ifade eden Kınıklıoğu,” Tüm olumsuzluklara, tüm engellemelere rağmen bu organizasyon için burada toplanabilmek çok güzel. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

250 pilotun katıldığı şampiyona da önceki gün başlayan yarışlar Cumartesi gününe kadar devam edecek.