“Yağmur yağmasın diye çoluk çocuk dua ediyoruz”

Çankırı’da gece boyu etkili olan sağanak yağış nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı.

Akşam saatlerinde etkisini gösteren ve yaklaşık 3 saat kadar devam eden şiddetli yağışta belediye rögarlarından taşan sular, Buğday Pazarı Mahallesi başta olmak üzere bir çok mahallede ev ve iş yerlerinin alt katlarına girdi. Ev ve iş yerlerindeki sular, vatandaşların kendi imkanlarıyla tahliye edildi.

Buğday Pazarı Mahallesi’nde, evlerin duvarları birikmiş sular nedeniyle zarar gördü. Vatandaşlar, Buğday Pazarı Mahallesinin kanalizasyon sisteminin yetersiz olduğunu ileri sürdü.

Yetkililere sesini ulaştıramadığını ifade eden Buğday Pazarı Mahallesi Azası Mehmet Ali Özdemir, “Çok az bile yağmur yağsa komşularım ve ben rögarlardan taşan sularla mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Hortumlarla, su motorlarıyla sabahlara kadar çalışıyoruz. Çankırı Belediyesi’nin yapması gereken çalışmaları sabahlara kadar mahallece biz yapıyoruz. Alt yapımız sağlam deniliyor, sıkıntısı bizi buluyor. Artık çoluk çocuk yağmur yağmasın diye dua ediyoruz. Bu bizim değil, belediyenin sıkıntısı. Bu sıkıntının giderilmesi için acilen bir şeyler yapılması gerekiyor.” dedi.