Dunlop
featured

(YABÖM) Açılışı Yapıldı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Karatekin Üniversitesi, Yaşam Boyu Öğrenim Uygulama ve Araştırma Merkezinin (YABÖM) açılışı 03 Şubat 2015 Salı günü gerçekleştirildi.
Açılışa Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Halil Altıntaş, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Rıza Gürbüz, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Yardımcıları, Prof. Dr. Ziya Şimşek, Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, , Akademisyenler, Kurum Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Vekili ve Yaşam Boyu Öğrenim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Rıza Gürbüz Merkezin kuruluşu, misyonu, vizyonu, amaçları, hedefleri ve paydaşları konusunda ayrıntılı bir bilgilendirme sunumu yaptı.
Prof. Dr. Rıza Gürbüz Bu merkezlerin kurulumları ile ilgili yönetmeliğin 22 Mart 2012 de resmi gazetede yayınlanmasının ardından, 04 Mayıs 2012 tarihinde YABÖM ‘ün Yönetim Organlarının oluşturulduğunu ve merkezin fiziki mekanının 2014 yılı sonunda tamamlanarak açılışının da bugün yapıldığını söyledi.
03 Şubat 2015 tarihinden itibaren YABÖM etkinlikleri hakkında tanıtım ve duyurularına yoğun bir şekilde devam ettiklerini söyleyen Prof. Dr. Gürbüz, YABÖM çalışma alanıyla ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği konuları görüşülmeye başlanacağını vurgulayarak, “YABÖM faaliyet alanları ile ilgili işleri Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğretim Elemanları, Alanında Uzman Kişiler ile Eğitim ve Danışmanlık Hizmetlerini verecek, eğitimler ve Danışmanlık Faaliyetlerinin Tamamı Üniversite Döner Sermayesi Mevzuatları, Avrupa Birliği Projeleri ve diğer projeler ise mevzuatlarına göre yapılacaktır” dedi.
YABÖM Müdürü Prof. Dr. Rıza Gürbüz Misyonlarının Toplumun, bireylerin ve iş dünyasının talep ve isteklerini dikkate alarak uluslararası kalite ve standartlarda bilgi ve becerilerle donatılmış, yenilikçi, girişimci ve mesleki etik anlayışına sahip insanları iş dünyamıza ve toplumumuza kazandırmak, Vizyonlarının da iş dünyasının ve bölgenin ihtiyacı olan alanlarda sertifika eğitim programları, danışmanlık hizmetleri ve uzaktan eğitim programları ile mevcut insan kaynaklarımızın kalitesini yükselten “Yaşam Boyu Öğrenim ” anlayışını topluma benimsetmek olduğunu söyledi.
Hedeflerini de iş dünyasına, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Yöneticilerine ve Halka Yaşam Boyu Öğrenimi Anlatmak ve Benimsetmek, iş Dünyasının İhtiyacı olan alanlarda özel eğitimler ile iş dünyasının taleplerini karşılayacak nitelikte elemanlar yetiştirmek, çalışmakta olan kamu ve özel sektör personelinin bilgi ve becerilerini geliştirecek eğitim programları düzenlemek, iş Dünyasının, Ulusal ( TÜBİTAK, KOSGEB, SANTEZ , İş Kur Eğitim Destekler) i ve Avrupa Birliği Projelerinden daha fazla yararlanmaları için danışmanlık yapmak ve eğitimler vermek,Yaşam Boyu Öğrenim kapsamında Mesleki Eğitim ve Yaşam Boyu Öğrenim Projelerini Üniversitemiz adına hazırlamak ve sunmak, iş Dünyası , Kamu Kurum ve Kuruluşları , Sivil Toplum Örgütleri ile işbirliği içinde Çankırı ve Ülkemiz için projeler geliştirmek ve uygulamak olarak belirten Prof. Dr. Rıza Gürbüz sunumunu beklentilerini ve paydaş kurum ve kuruluşları anlatarak bitirdi.
Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Vekili ve Yaşam Boyu Öğrenim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Rıza Gürbüz’ün merkez ile ilgili sunumunun ardından Yaşam Boyu Öğrenim Uygulama ve Araştırma Merkezi Çankırı Valisi vahdettin Özcan tarafından açılarak katılımcılara gezdirildi.
Açılış töreni misafirlere verilen kokteylin ardından sona erdi.