Dunlop
featured

Veliler uçak uçurarak stres attı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstiklal Anaokulu’nda Rehber Öğretmen Gökhan Gülnar tarafından ”Okul Öncesinde Anne Babanın Rolü- Çocuklarla İletişim” konulu Aile Eğitim Semineri verildi.
Okul Müdürü Aliye Büyükkıroğlu ve istekli velilerin katıldığı bu seminerde Psikolojik Danışman Gökhan Gülnar çocukların eğitiminde anne-babaların yaptığı hatalı ve olumlu davranışları örneklerle anlattı. Olumlu ve olumsuz anne- baba tutumlarından bahsetti. Gülnar, velilerin çocuklarıyla iletişime geçerken göz hizalarına inmelerinin, konuşurken kullandıkları kelimeleri özenli seçmelerinin, verdikleri sözleri mutlaka yerine getirmelerinin iletişimde büyük önem taşıdığını söyledi.
Seminerin sonunda velilerle etkileşime geçerek küçük bir oyun oynayan Gülnar, dağıttığı beyaz kağıtlardan herkesten diledikleri şekilde uçak yapmalarını ve uçak kanatlarına bu seminerle ilgili duygu ve düşüncelerini yazmalarını istedi. Duygu ve düşüncelerin yazdığı uçaklar uçurularak tüm velilerle paylaşımda bulunuldu.
Okul Müdürü Aliye Büyükkıroğlu “Her ay farklı konuk ve konularla aile eğitim seminerinin devam edeceğini söyledi. Büyükkıroğlu “Bu seminerlerle ailelerin okula uyum sürecinde çocuklarına yardımcı olmalarını ve aile bireyleri arasında sağlıklı iletişim kurulmasını destek sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.
Seminer sonrası seminerin çok etkili olduğunu söyleyen veliler Gökhan Gülnar’a ve okul müdürüne teşekkür ettiler.
uçak (6)