Dunlop
featured

Vatandaşların şekeri ölçüldü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

14 Kasım Diyabet Günü dolayısıyla Özel Karatekin Hastanesi Yunus AVM’de stant açarak vatandaşların şekerini ölçü. Açılan stantı Vali Vahdettin Özcan ve milletvekili Hüseyin Filiz de ziyaret ederek Hastane Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Potukoğlu’ndan bilgi aldı.
Ziyaret esnasında görevli hemşirelerin ricasını kırmayan Özcan Yunus AVM’de kan şekerini ölçtürdü.
Vali Vahdettin Özcan’ın kan şekerini ölçtürmesinin ardından Filiz de hemşireye elini uzatarak “Biz de şekerimizi öğrenelim” dedi.
Vali Özcan’ın şekeri 189 çıkarken Filiz’in şekeri 130 çıktı.
Karatekin Hastanesinin yaptığı çalışmadan dolayı Özcan, Özel Karatekin Hastanesi Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Potukoğlu’nu tebrik etti.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Diyabet Hemşiresi Hatice Arslan, “14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle bugün burada bir stant açtık. Ülkemizde diyabet ve diyabete bağlı gelişen sağlık problemleri önemli bir yer tutmaktadır. Her yıl 14 Kasım’ da kutlanmakta olan Dünya Diyabet Günü nedeniyle farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Gelen kişilerden kan örnekleri kan şekeri ölçümü yapıyoruz. Ve onlara broşürler verip soruları varsa sorularını cevaplayıp diyabet ile ilgili bilgilendirme yapıyoruz. Ölçümlerde sonuçları yüksek çıkan vatandaşlarımızı ilgili bölümlere yönlendiriyoruz” şeklinde konuştu.
İnsan Kaynakları Ve Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Potukoğlu’da “Stantımızı ziyarette bulunan Vali Vahdettin Özcan ve İlimiz Milletvekili Sn. Hüseyin Filiz başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüze ve İl Müftümüze, standımıza şeref veren Belediye Başkan Yardımcımız Hüseyin BOZ ile vatandaşlarımıza çok teşekkür ederim. Çalışmalarımız hak ettiği ilgiyi gördükçe mutlu oluyoruz. Daha farklı çalışmalar için de güç alıyoruz” şeklinde konuşarak yoğun ilgiden memnuniyetini dile getirdi.
Stant sorumlusu Diyabet Hemşiresi Hatice Okur Arslan ve Sinan Demir, Satı Softa Özbek, Sare Yiğit, Atiye Nur İnan ve Atiye Nur Bolat diyabet konusunda vatandaşları da bilgilendirdi. Özel Karatekin Hastanesi ayrıca bugünde hastane içinde vatandaşların şekerini ölçecek.
diyabet (2)x