Dunlop

Vanlı öğrencilere moral ziyareti

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van’da görevli öğretmenler Adem Kılıç, Özhan Torun ve Mustafa Bilici, eğitim ve öğretimlerine Çankırı’da devam eden Vanlı öğrenciler için geldikleri ilimizde Vali Vekili Ömer Bedrettin Sağsöz’ü ziyaret ettiler.

Van Valiliği Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından desteklenen proje gereği  37 öğretmen;  Van ilinde yaşanan deprem sonrası eğitim ve öğretimlerine başka illerde devam eden öğrencilere destek olmak amacıyla 28 Nisan- 6 Mayıs tarihleri arasında,  aralarında ilimizin de bulunduğu öğrencilerle bir araya gelmek üzere yurdumuzun 28 iline görevlendirildiler.

Çankırı’ya görevlendirilen sınıf öğretmenleri Adem Kılıç, Özhan Torun ve Mustafa Bilici, Vali Vekili Ömer Bedrettin Sağsöz’ü ziyaret ederek, proje hakkında bilgi sundular.

Vali Vekili Sağsöz, kendilerini Çankırı’da konuk etmekten duydukları mutluluğu ifade ederek, “Vanlı öğrencilerimiz, Çankırılı öğrencilerimizle bir arada eğitimlerini sürdürüyorlar. Sizlerin de ziyareti sınava hazırlanan öğrencilerimize moral olup, onları motive edecektir” dedi.

Öğretmen Adem Kılıç, Yapraklı Yibo’da öğrencilerle bir araya geldiklerini, onlarla sohbet ettiklerini, memleketlerini özleyen öğrencilere yöresel yiyeceklerden otlu peynir ve uçgun (yayla muzu)  getirdiklerini, bir nebze olsun memleket özlemlerini gidermelerine yardımcı olduklarını belirtti.  Öğrencilerin Van Valisine ve ailelerine yazdıkları mektupları da kendilerine verdiklerini ve Van’a döndüklerinde Van Valisi Münir Karaloğlu’na ve ailelerine ileteceklerini belirttiler.

Öğretmen Mustafa Bilici’nin Kurşunlu Yibo’da olduğunu, kendilerinin de Orta Yibo’ya geçerek öğrencilerle bir araya geleceklerini ifade ettiler. Öğretmenler ayrıca öğrencilere çeşitli kitaplarda hediye ettiler.