Van-Çankırı Hanımlar buluşması

Van ve Erciş’ten gelen depremzede aileler Vali Vahdettin Özcan’ın eşi Leyla Özcan tarafından ziyaret edildi.

Ziyarete Vali Vahdettin Özcan’ın eşi Leyla Özcan, milletvekili Av.İdris Şahin’in eşi Ecz.Ebru Şahin, İl Jandarma Komutanın eşi Huriye Uslu, İl Emniyet Müdürünün eşi Hatice Zoroğlu ve Sevindi Petrol’un sahibi Dudu Sevindim katıldı.

Leyla Özcan ve beraberindeki heyet Vanlı ailelere konuk oldu, onlarla sohbet etti. Konuklarını içtenlikle karşılayan Vanlı hanımlar, aynı içtenlikle Çankırılılar tarafından karşılandıklarını ve komşularından memnun olduklarını belirttiler.

Bayan Özcan ailelere, “Hepiniz Çankırı’ya hoş geldiniz. Büyük bir deprem felaketi yaşadınız. Hepinize geçmiş olsun. Bizler de başımıza neler geleceğini bilemeyiz. Bu nedenle bu zorlukları hep birlikte aşacağız. Sizler bizim misafirimizsiniz. Evleriniz güzel, sıcak birer yuvanız oldu. Eksiklikleriniz varsa onları elbirliği ile çözeceğiz. Sayın Valimiz, Milletvekillerimiz, Belediyemiz, Jandarma ve Emniyet Teşkilatımız ile işadamlarımız hep birlikte sizlerin rahatlığı için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Vanlı ailelerden Kırkler ailesi, kendilerini Valimizin de ziyaret ettiğini ve çok memnun olduklarını, Van’da deprem sonrası kırk gün çadırda kaldıklarını, burada sıcak yuvalarının olduğunu, Devletin her ihtiyaçlarını karşıladığını ve Çankırılı komşularından memnun olduklarını dile getirdi.

Deprem sonrası doğum yapan bir aileyi de ziyaret eden Bayan Özcan, aileye geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Milletvekili Eşi Ebru Şahin, bebeğe ana kucağı göndereceğini belirtti. 12 yıldır yatalak hasta olan depremzede Naif Ortasaç’ı da ziyaret eden Bayan Özcan, ailenin mobilya ustası iki çocuğu için işçi arayan bir firmaya yerleştirilmesine destek oldu. Hastanın tedavisi için gerekli işlemin Başhekimlik tarafından yapılacağını da söyledi.  Bir hanımın elektrik süpürgesi istemesi üzerine Dudu Sevindim, kendisine elektrik süpürgesi göndereceğini kaydetti.

Bir ailenin deprem öncesi trafik kazasında çocuğunu kaybettiğini, sonrasında da yaşadığı deprem felaketi nedeniyle sıkıntı yaşadığını, kendilerine rehberlik hizmeti verilirse bu güçlüğü daha kolay aşabileceğini söylemesi üzerine Bayan Özcan, ilgili arkadaşlarla görüşerek kendilerine bu konuda yardımcı olunacağını, ayrıca Halk Eğitim aracılığı ile istedikleri kurslar varsa açılabileceğini belirtti.

Toki Sosyal Konutlarında oturan Çankırılı aileleri de ziyaret eden Bayan Özcan ve beraberindeki heyet, çok iyi komşu olduklarını ve birbirlerine destek olduklarını belirten ailelere teşekkür ettiler.

Bayan Özcan, ziyarette ailelere baklava, Untaş tarafından hazırlanan hediye paketleri, oyuncaklar, boyama kitapları, çocuklar için minderler, bazı ailelere klozet takımı hediye ederek ziyaretini tamamladı.

Bazı aileler deprem sonrası evlerinden hiçbir giyecek alamadan ayrıldıklarını ve giyeceğe ihtiyaçlarının olduklarını belirtmesi üzerine Bayan Özcan, kıyafet temin edilmesi için beraberindeki arkadaşları ve yakınlarına kıyafet temin edilip kendilerine ulaştırılacağını söyledi. İhtiyaç fazlası kıyafetleri olan aileler ve esnaflar Valilik ile irtibata geçerek bu kıyafetleri depremzedelere ulaştırabilirler.