Dunlop
featured

Vali Özcan, “Yerel yönetim güçlendirilmeli”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkez Köylerine Hizmet Götürme Birliği 2014 yılı faaliyet toplantısına katılan Vali Vahdettin Özcan, yerel yönetimlerin güçlendirilmesinin hizmet kalitesini daha da artıracağını aktardı.
Bir çok kamu kurumunun yerele devredilmesi gerektiğini de vurgulayan Vali Özcan “Aile ve Soyal Politikalar Bakanlığı’nın birçok işlevini biz rahat bir şekilde yerelde halledebiliriz yeter ki kaynak aktarsınlar. Bunun yanında spor ve kütüphane müdürlüğü de yerele geçmeli. Öreğin spordan belediyeler sorumlu olmalı. Bu tür çalışmaları bizler yerelde hallederiz, yeter ki kaynağı aktarsınlar. Yerel yönetimler bu manada güçlendirilmeli ve vatandaşa daha iyi hizmet olanağı sağlanmalı” dedi.
Gündemde olan Bütünşehir uygulamasına da değinen Vali Özcan, “İmar planları ile ilgili olarak artık yerel otorite sorumlu olacak. Bu da belediye encümeni olacak. Böylelikle yerel yönetim daha etkin olacak” dedi.
İmar konusunda incelemelerin sıklıkla şart olduğunu belirten Vali Özcan “E-80 güzergahında TOKİ konutlarını görünce içim sıkılıyor. Yüksek yüksek bina dikmek şehrin görüntüsünü bozuyor. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu da geçtiğimiz gün bu konuda bir açıklama yaptı. Tamamen katılıyorum. Kurşunlu’ya TOKİ binaları yakışmadı.” dedi.