Dunlop

Vali Özcan, tuz odaları ve SGK binasını inceledi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, dün Ilgaz Akbak Tesislerinde bulunan Tuz Odası ile Çerkeş’e yeni yapılan SGK binasını ziyaret etti.

İlk olarak Akbak tesislerindeki Tuz odasını gezen Vali Özcan, “Bu tuz odaları, Çankırı’nın tanıtımı için çok önemli” dedi. Konu hakkında bilgiler veren Tesis Müdürü Osman Akbak, tuz odasının çok sayıda hastalığa iyi geldiğini belirterek, “Burası tam bir alternatif şifa merkezi.

Ülke genelinde buna benzer 35 tane daha merkez var. Astım, alerji, bronşit, uykusuzluk, öksürük, cilt hastalıkları gibi çok sayıda hastalıkta rahatlatıcı etkisi bulunmaktadır” dedi.

Mola veren yolcuların tuz odalarına yoğun ilgi gösterdiklerini dile getiren Akbak, “Burasını yaklaşık 25-30 bin TL’ye kurduk. Bu molada sağlık, lezzet ve hizmet var. Biz müşterilerimize burada sağlık ve dinlenme hizmetini bir arada sunuyoruz. Ayrıca, tuz odalarına müşterilerimizin göstermiş olduğu ilgiden de memnunuz” ifadelerini kullandı.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan ise yapılan çalışmanın, Çankırı’nın tanıtımına önemli derecede katkı sağlayacağını söyleyerek, “Bu çalışmadan dolayı sizleri kutluyorum. Ben burasının çok dikkat ve ilgi çekeceğini düşünüyorum. Burası bizim tuzumuzun tanıtımı için yapılan çalışmalardan bir tanesi” şeklinde konuştu.

Tuz odasındaki incelemelerin ardından Çerkeş’te yapılan SGK binasını ziyaret eden Vali Özcan, Kaymakam Yasin Öztürk ve Belediye Başkanı Şükrü Tarhan’dan bina hakkında bilgiler aldı.

Kaymakam Yasin Öztürk, modern bir binanın tamamlandığını belirterek, “SGK binası önümüzdeki haftalarda hizmete girecek. Bu binamız, Çankırı ve Çerkeşimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.