Vali Özcan, TCDD Çankırı Makas Fabrikasını ziyaret etti

Vali Özcan ve beraberindeki heyeti Fabrika Müdür Vekili Kerem Ziya Esen ve Müdür Yardımcısı İbrahim Metin karşıladı. Müdür Yardımcısı İbrahim Metin, Fabrikanın kuruluşu, işleyişi, üretimi ve üretilen ürünlerin nerelerde kullanıldığı ile ilgili bilgi verdi

Metin, Fabrikanın 1990 yılında kurulduğunu, Türkiye’de makas üretimi yapan tek fabrikanın Çankırı’da faaliyet gösterdiğini, TCDD’nın kurumlarından birisi olarak yaklaşık 120 personeli ile hizmet vermekte olduğunu, amaçlarının TCDD bünyesindeki tüm birimlerin makas ihtiyacını karşılamak ve bu üretimleri zamanında gerçekleştirerek aksaklıkları önlemek olduğunu da belirtti.

Ayrıca Vali Özcan, Ray-Kaynak Makinesinin rayları birleştirme-kaynatma işlemini yerinde inceledi. Bu makinenin sadece Ankara ve Çankırı’da bulunduğunu söyleyen Metin, rayların birleştiği kısmında ısının 1000 derecenin üzerinde olduğunu ve bu derecenin zaman zaman 1200 dereceye kadar çıkabildiğini ifade etti.

Vali Özcan, Devlet Demir Yollarının son yıllarda yaptıkları çalışmaların takdire şayan olduğunu, yaptıkları hizmetleri alkışladığını ve tebrik ettiğini söyleyerek, bu hizmetlerin artarak devam etmesini diledi.