Vali Özcan Radyoda

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan Radyo Neşe ve Radyo Best’in ortak yayınında “Kartal Bakışı” programına katıldı. Radyo Best Genel Yayın Yönetmeni Ufuk Demirel ile Radyo Neşe ve Radyo Best Haber Müdürü Fatih Kartal’ın konuğu olan Özcan, birçok konuda kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Radyo Neşe ve Best’in çalışma ofisinde yayına girmeden önce bir müddet sohbet eden Vali Vahdettin Özcan, Petlas-Japon ortaklığıyla kurulacak olan fabrikanın proje çalışmalarıyla ilgili genel bilgiler verirken, programlarının oldukça yoğun geçtiğini belirtti.
Canlı yayında kendisine yönetilen soruları cevaplandıran Özcan, Çankırı’nı en büyük sorununun barınma problemi olduğunu belirterek, “Benim canımı sıkan en önemli problem öğrencilerimizin barınma problemi. Eğitim- öğretim sezonu başladığında bende mide krizleri başlıyor. Sinir katsayıları yükseliyor, ama bununla ilgili bir çok adım attık. Allah nasip ederse Mayıs ayı başlarında bin kişilik bir öğrenci yurdumuz Uluyazı kampüsünde tamamlanmış olacak. Tabi bizimde belediye ile yapmış olduğumuz ortak bir çalışma var. Yapraklı yolu üzerinde bazı arazileri yurt yapılmak üzere tahsis ettik” dedi.
Yeni hükümet binası ile ilgili çalışmalar hakkında bilgiler veren Vali Özcan, Ocak ayında ihale işlemlerinin tamamlanarak ilk kazmanın vurulacağını söyledi.
Yapılacak hükümet konağı arsası karşısında bulunan alana bir AVM yapılması planlandığı ve bu alanın kasıtlı olarak hükümet konağına tahsis edildiği konusunda ki soruyu yanıtlayan Özcan, konuyla ilgili bir bilgisinin olmadığını ve konuyla ilgili geniş çaplı bir araştırma yapacağını ifade etti.
Eğitim alanındaki çalışmalara da değinen Vali Özcan,  üniversite hazırlık sınavında Çankırı’dan bir öğrencinin derece yaptığını belirterek, “Biz uygulanmayan projeler üzeride değil, somut, nesnel işler üzerinde çalışıyoruz. Afakî şeyler ile kaybedecek zamanımız yok” dedi.
Çankırı’ya kurulması planlanan OSB ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Özcan, Japon yatırımcılar tarafından yapılacak ilk tesisin 2014 yılında hizmete gireceğini kaydetti.
Rektör Savaş ve Milletvekili Şahin arasında katlanarak devam eden tartışmaların iletişim sıkıntısından kaynaklandığını öne süren Özcan, sıkıntının giderilmesi için bir araya gelinmesi gerektiğini ifade etti.
Yaklaşık 2 saat devam eden programda kendisine yöneltilen birçok soruyu yanıtlayan Vali Özcan, programda emeği geçenlere teşekkür etti.