Dunlop
featured

Vali Özcan OSB inşaatında incelemelerde bulundu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Vahdettin Özcan, Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi’nde inşaatı devam eden lastik fabrikasında incelemede bulundu.
Vali Özcan’a, OSB alanında gerçekleştirilen incelemelerde Eldivan Kaymakamı Sinan İnaltekin, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çıbık, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf Möhür ve OSB Müdürü Ahmet Usta eşlik etti.
Sumitomo Rubber AKO San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Norifumi Fujimato’nun hazır bulunduğu incelemede Vali Özcan, “Uzunca bir süredir buraya gelmek istiyordum. Fujimato Bey‘in haftada 3-4 gün burada olduğunu biliyorum. Her hafta OSB müdüründen bilgi alıyorum” dedi.
Ardından Vali Özcan, yapımı devam eden lastik fabrikası hakkında bilgi veren AKO San. ve Tic. A.Ş. Proje Müdürü Serhat Köstekli, “İnşaat faaliyetimiz başlayalı 1 yılı geçti. 1 Ekim 2013 tarihinde ilk kazmayı vurmaya başlamıştık. Şu an geldiğimiz noktada yapılarımızın hemen hemen %99’u ayakta. Tabi kendi içlerinde bir uçtan makine kurulumları bir uçtan binaların kendi işleri devam etmekte. Kısmet olursa 1 Nisan 2015 tarihinde deneme lastiklerini üretmeye başlayacağız. 1 Temmuz 2015 tarihinde de müşteriye satılacak olan lastikler buradan sevk edilmeye başlanacak. Birinci etap kapsamında 5 büyük parça binamız var. Kaba inşaat faaliyetlerimizi neredeyse tamamen bitirdik. Bugün itibariyle Özcan İnşaat olarak sadece benim bünyemde 250 teknik personel olmak üzere 300 kişi çalışıyor. Bunun haricinde yaklaşık 150 civarında hem mühendis arkadaşlar hem de işçi arkadaşlar var. Bunun haricinde de diğer makine kurulumlarını yapan firmalar var. Şu an şantiyemizin günlük kadrosu 500-550 kişi. Her gün de bu sayı artarak devam ediyor. 1 Nisan ve 1 Temmuz tarihlerine odaklanıldığı için durmak yok yola devam diyoruz” dedi.
Vali Özcan, “Alt yapı çalışmaları devam ederken inşaatlar da devam edecek. Bu OSB Türkiye’de bir örnek. Asayişle ilgili tedbirler de alınıyor. OSB alanında bir jandarma yeri tahsis ettik. Onunla ilgili de OSB büyürken bir jandarma binası da inşa edilecek. Hep söylüyorum Çankırı dualı kent diye. Aralık ayındayız ve inşaat devam ediyor. Hava müsaade ediyor buna. Bir makine mühendisi istihdam edeceğiz. İnşaat mühendisimiz zaten vardır. Makine mühendisimizle de daha iyi hizmet sunacağız. Verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Enerji dedik seyyar enerji ünitesi getirdik, sabiti de devam ediyor. Doğalgaz dedik ihalesini yaptık, 8 ay sonra doğalgaz kapıda olacak. Tahsis dedik tahsisimizi yaptık. İnşallah Nisan Ayı bizim için bayram, Temmuz ayı da onun bonusu olur ” diye konuştu.
Sumitomo Rubber AKO San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Norifumi Fujimato ise, “Şu an toplamda şirketimiz 223 kişiye ulaştı. Bildiğiniz gibi şirketimizin bir bölümünün hala fonksiyonda olduğu yer Ankara. Bu yıl onu da Çankırı’ya taşımayı düşünüyoruz. Ben ve benim gibi Japonlar da Çankırı’da yaşamaktalar. Yine bizimle beraber şirketimizde çalışmakta olan Türkiye’nin farklı yerlerinden gelmiş olan arkadaşlarımız yine Çankırı’da ikamet etmekteler. Bizler ve şirketimizde çalışmakta olan arkadaşlarımız Çankırı insanın bize vermiş olduğu sıcak duygularından dolayı müteşekkiriz. Çankırı’yı çok seviyorum. Bizi bu kadar sıcak karşılamanızdan dolayı da çok müteşekkirim. Çankırı insanlarına bir katkımızın olabilmesi için bir Japonca kursu açtık. İlk dersimiz olmasına rağmen 200 kişi bu kursa katıldı. Bize bu kadar nazik davrandığınız için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
İl Jandarma Komutanı J. Alb. Halil Altıntaş ise, güvenlik tedbirlerinin alınması konusunda sürekli irtibat halinde olduklarını ve güvenlik tedbirlerinin arttırıldığını belirtti.
Bilgi sunumunun ardından Vali Vahdettin Özcan lastik fabrikası inşaatında incelemede bulundu ve “İnşaatın bu seviyede olması beni şaşırttı. Gurur duydum. Sizi tebrik ediyorum.”diye konuştu.
osb (10)