Dunlop

Vali Özcan, Mustafa Gümüşoğlu’nu ziyaret etti.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı’nın yerli ailelerinden Gümüşoğlu ailesinin büyüğü Mustafa Gümüşoğlu, Vali Vahdettin Özcan tarafından ziyaret edildi.

Çankırı’ya hizmet etmiş değerli büyüklerimizi ziyaret eden Vali Özcan bu hafta yirmi yedi yıl Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanlığı ve üç yıl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yapan Mustafa Gümüşoğlu’nu ziyaret etti.

Vali Özcan, Mustafa Gümüşoğlu’nun oğlu Emekli esnaf Hidayet Gümüşoğlu ve Gelini Emekli Öğretmen Zekiye Gümüşoğlu tarafından karşılandı.

Mustafa Gümüşoğlu, Valimiz Vahdettin Özcan’ın geleceğini duyduğunda çok memnun olduğunu,  kendisini ziyarete gelen misafirlerden  Sayın Valimiz hakkında çok olumlu duyumlar aldığını ve kendisini  çok takdir ettiğini, böyle bir Valinin Çankırı’da bulunmasının Çankırı için bir şans olduğunu ifade etti.

93 yaşında iki kız bir erkek çocuk sahibi olan Gümüşoğlu, Vali Özcan’a “Ziyaretinizle bizlere onur verdiniz, şeref verdiniz, ziyaretiniz canıma can kattı. Yaptığınız bu ziyaret çok büyük bir hareket, sizi ihya eder, çok teşekkür ediyoruz. Başarılarınız daim olsun” dedi.

Gümüşoğlu, dönemin devlet büyükleri ile çekilmiş fotoğrafları da Vali Özcan’a gösterdi. Kooperatifler kurarak Sanayi sitesi, Korgun Organize Sanayi ve Tuz fabrikasının kurulmasına önderlik ettiğini belirten Gümüşoğlu, Nurettin Ok ile sınıf arkadaşı olduğunu da söyledi.

Evde bakım hizmeti görevlilerinin eve gelerek sağlık kontrollerinin yapıldığını ve iki gün önce görevlilerinde yardımı ile Hastaneye gittiğini ve sağlık taraması yapıldığını ancak hiçbir sağlık sorununun olmadığını belirten Gümüşoğlu, “Bu hizmeti sizlerin önderliğinde bizlere sunan Sağlık Müdürlüğüne de teşekkür ediyorum” dedi.

Vali  Özcan, “Çankırı’ya hizmet etmiş, topluma mal olmuş siz değerli büyüklerimizi ziyaret etmek ve sizlerle sohbet etme imkanı bulmaktan bende mutluluk duyuyorum. Bizi misafir ettiğiniz için bende sizlere teşekkür ederim” dedi.

Çankırı’da böyle bir uygulamanın ilk kez yapıldığını belirten emekli öğretmen Zekiye Gümüşoğlu, kendilerini onurlandırdıkları için Vali Özcan’a teşekkür etti.