Vali Özcan MKE’de

Vali Özcan, MKE Çankırı Silah Fabrikası’nda incelemelerde bulundu

Vali Vahdettin Özcan Makine Kimya Endüstrisi Çankırı Silah Fabrikası’nda incelemelerde bulundu. Vali Özcan’ı Fabrika önünde, MKE Çankırı Silah Fabrikası Müdürü Osman Pakel, Fabrika Müdür Yardımcıları Özkan Bal ve Mehmet  Ali Çetinkaya ile Üretim Müdürü Ahmet Akkoçan karşıladı.

Fabrika Müdürü Osman Pakel, Vali Özcan’a Fabrikanın temel özelliklerini, neler üretildiğini, bu ürünlerin nerelere gönderildiğini, yapılan ve yapılmakta olan projeler ile AR-GE çalışmaları hakkında brifing salonunda kısa bir sunum yaptı.  Müdür Pakel, Fabrikada mühendis, işçi ve diğer personellerle beraber 361 kişinin çalıştığını ifade etti.

Ayrıca 1986 yılından beri üretim yapıldığını ve Çankırı ürünü olan bazı silah ve mühimmatları Silahlı Kuvvetlere teslim ettiklerini belirtti.

Vali Özcan,  işçilerle birlikte yemek yedi. Fabrika’da işçilerin yaptıkları çalışmalarını yerinde gördü ve sohbet ederek  işçilerin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Fabrikayı Genel Müdür Pakel ile birlikte gezen Vali Özcan, AR-GE çalışmalarını da bilgisayardan izledi.

İncelemelerin ardından Vali Özcan, İşçilere ve yetkililere teşekkür ederek Fabrikadan ayrıldı.