Vali Özcan, Milli Eğitim yeni kadrosunu kabul etti

Milli Eğitim Müdürlüğüne geçtiğimiz günlerde ataması yapılan yeni şube müdürleri görevlerine başlamaları sonrası Vali Vahdettin Özcan tarafından kabul edildi.

Kabulde öğretmenlik mesleğini çok önemsediğini belirten Vali Özcan, “Milli Eğitim Bakanlığı 4+4+4 sistemi, müfredat ve tedrisatta bir değişim içerisinde, bu değişim sürecinde bazı sıkıntılar yaşanabilir ancak hedef önemlidir” diyerek hedef koymamız gerektiğini söyledi.

Milli Eğitim Müdürünün tecrübeli bir idareci olduğunu belirten Vali Özcan, “Yeni atamalarımızla da kadrosunu güçlendirdik. Daha önce müdürlük yapan arkadaşlarımız var aranızda. Ancak okul idareciliği ile Milli Eğitim Müdürlüğü idareciliği aynı şey değil, ilçelerle birlikte tüm eğitim camiasını için alan bir kurumdasınız. Hepinizi tebrik ediyor, görevlerinizde başarılar diliyorum” dedi.

Müdür Petek, “Çankırı da olabilecek en iyi kadro, güçlü, enerjik ve iyi niyetli, mesleki tecrübeleri de iyi, her şube müdürümüze okulları ve ilçeleri paylaştırarak görev dağılımı yaptık. Kaliteyi artırmamak için bir engel görmüyorum. Bu kadronun bir getirisi olacağından eminim. sizlerinde desteği için teşekkür ediyorum” dedi.

Arge çalışmalarına da önem verdiklerini belirten Petek, performans izleme ve değerlendirme raporları doğrultusunda çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Vali Özcan, bayanların da çalışma hayatında ve idareci kadrolarda bulunmasından mutlu olduğunu, ancak bu sayıların yetersiz olduğunu belirtti.

Yeni şube müdürleri, Bedriye Karakoç, Tansel Yılmaz, Gürtürk Özdemir, Hüseyin Çakır,  Orhan Kemal Karakuş,  Muammer Öztürk, Muzaffer Derelli, Murat Kaya ve Ali Yüzdemir