Vali Özcan, Korgun OSB’de İncelemelerde Bulundu

Vali Vahdettin Özcan, Korgun Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Nela Tekstil Firması ve Gürmak Makine Fabrikasında incelemelerde bulundu. OSB Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Köksal’a hayırlı olsun dedi.

Korgun Kaymakamı Fatih Sayar, Korgun Belediye Başkanı Halil Öz, OSB Bölge Müdürü Mehmet Adıgüzel, Korgun OSB Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Köksal tarafından Organize Sanayi Bölgesi girişinde karşılanan Vali Özcan, Nela Tekstil Firması ve Gürmak Makine’de incelemelerde bulundu.

İlk olarak Nela Tekstil’i inceleyen Vali Özcan’a burada Firma ortağı Ender Budak, fabrika hakkında bilgi verdi. Hedeflerinin Nela Tekstil’i Türkiye’de markalaştırmak olduğunu  belirten Budak, 15 gün sonra üretime başlayacaklarını,   Burberry, Armani ve Tommy Hilfiger markalarında üretim yaptıklarını söyledi.

Avrupa’nın her yerine ihracat yaptıklarını da belirten Budak, müşteri oranlarının %12 olduğunu ve geçen seneki ihracatın 11,5 milyon euro olduğunu belirterek 2023 teki ihracat hedeflerinin 1 milyar dolar olduğunu söyledi.

Budak, 25-35 arası kişiyle başlayacaklarını ve bunu 100’e çıkaracaklarını belirterek, 3000 m² kapalı alan projesi hazırladıklarını ve bu bölümü de faaliyete geçirdiklerinde 250-300 kişiyi istihdam imkanı sağlayarak, yıkama, baskı, nakış ve sevkiyatın yapılabileceği bir entegre tesis haline getireceklerini söyledi.

19 yaşında kurduğu fabrikayı 20 yıldır işlettiğini belirten Budak, “Yönetici Sorumluluk Sigortası sistemi ile çalışıyoruz. Hiçbir devlet desteği almadan kendi öz kaynaklarımızla kurduk. İstanbul’daki fabrikamızda iyi yetişmiş elemanlarımız var buradanda işçi çalıştırarak üretimimize başlayacağız” dedi.

Vali Özcan,  “Vilayet olarak yatırımcıların yanındayız. Her türlü desteği yatırımcılarımıza vermeye hazırız. Sizi tebrik ediyorum. Her türlü imkanı size sunarım” dedi.

Gürmak Makine’ye de uğrayan Vali Özcan’a, Gürmak Makine ortağı Sebahattin Özdemir ve Fabrika Müdürü Ahmet Karadayı tarafından bilgi verildi. Hızlı tren demiryollarına ray bağlantı elemanları ürettiklerini ve bu ürünleri üreten Türkiye’de tek firma olduklarını belirtti.

Vali Özcan, incelemelerin ardından Korgun OSB Yönetim Kurulu yeni Başkanı Saffet Köksal’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Korgun OSB ile ilgili görüşmeler sonrası Korgun’dan ayrıldı.