Dunlop
featured

Vali Özcan, “Kastamonu’dan da, Sinop’tan da iyi durumdayız”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, “Kamu yatırımlarında Kastamonu’dan da, Sinop’tan da iyi durumdayız” dedi.
2014 yılı yatırım ve hizmetlerin genel değerlendirmesini yapan Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, eğitimden kültüre, spordan sağlığa kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.
Çankırı’ya eğitim alanında 2014 yılında 35 milyonu geçkin yatırım yapıldığını ifade eden Vali Özcan, bu bütçenin 2 milyonunun bakım ve onarım, 33 milyonunun ise eğitim kurumlarının inşaatı için kullanıldığını kaydetti.
Kentte sağlık alanında önemli gelişmeler yaşandığına işaret eden Özcan, Çankırı’da 2014 yılında sağlık alanında yapılan yatırımların toplamının 43 milyonu geçtiğini ve bu yatırımların sağlık alanındaki hizmet kalitesini artırdığını vurguladı.
Özcan, 2014 yılında başlayan Ilgaz Doruk Mevkii Telesiyej Hattı projesinin tamamlanma aşamasına geldiğini ve bu yatırımın kent turizmi açısından önemli olduğunu belirtti.
2014 yılında Çankırı’da önemli sanayi yatırımları yapıldığını ifade eden Özcan, Çankırı’ya kurulan Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi’nin kent ekonomisini hareketlendireceğini anlattı.
Vali Özcan, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Çankırı’ya 2014 yılında yaptığı 33 farklı projenin 412 milyon liraya mal olduğunu ifade etti.
Çankırı İl Özel İdaresi ile Karayollarının 2014 yılında Çankırı için önemli çalışmalar yaptığını vurulayan Özcan, asfaltlı köy oranının %90’a, kilitli parkeli köy oranının %64’e, kanalizasyonlu köy oranının ise %94’e ulaştığını açıkladı.
2014 yılının Çankırı için oldukça verimli geçtiğini anlatan Özcan, “Yapılan yatırımlarla 2014 yılı Çankırı açısından dolu dolu geçti. ben iddia ile söylüyorum kamu yatırımlarında Sinop ve Kastamonu’dan çok daha ilerdeyiz. Bu bizim için sevindirici bir durum. Bu yatırımlarda emeği geçenleri Çankırılılar adına kutluyorum” dedi.