Dunlop
featured

Vali Özcan kamp çalışmalarını yerinde inceledi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara, Çankırı, Çorum, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Kastamonu illerinden oluşan Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) Korgun İlçesi Alpsarı Göleti’nde kamp kurdu.
Bugün sona erecek olan ve 120 gönüllünün katıldığı kamp çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Vahdettin Özcan, ekiplere başarılar diledi.
“Sizi Çankırı’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” diyen Vali Özcan, “Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) çok önemli işler başarıyor. Afet sonrasında yaptığı çalışmalarla takdir edilecek bir oluşum. Sağlık Bakanlığı’nın bu örgütlenmesi diğer Bakanlıklara da örnek olmalı. Bilimsel, tıbbi bir kurtarma ve yardım anlayışı açısından en kaliteli seviyede yapılan hizmet UMKE hizmeti. Bu Bölge toplantınızın illerinize, şahsınıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
UMKE ekip sorumluları da, ziyaret nedeniyle Vali Vahdettin özcan’a teşekkür ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) gönüllü sağlık personellerinden oluştuğunu aktaran ekip sorumluları, “Amacımız; her türlü afet durumunda yeterli ve nitelikli sağlık hizmeti sunabilmek, yurt ve dünya çapında afetzedelere yardım etmektir.
Kamp süresince katılımcılara çeşitli eğitimler verildi ve tatbikatlar yapıldı. Ayrıca gerçekleştirilen kamp çalışması ile bölge ekipleri bir biri ile kaynaşma imkanına sahip oldu ve bölgeyi tanıdı” dediler
umke (7)