Dunlop

Vali Özcan, Halk Eğitim Müdürlüğünü denetledi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Vahdettin Özcan, Halk Eğitim Müdürlüğünü denetledi. Halk Eğitim Müdürü Hidayet Sarıkaya, yapılan çalışmalar ve açılan kurslar hakkında bilgi sundu.

Vali Özcan, Halk Eğitimde devam eden Kırkyama, Takı Tasarımı, Nakış ve Kuaförlük kurslarını ziyaret ederek, , Usta Öğreticilerle ve kursiyerlerle görüştü. Kursları kaç yıldır devam ettirdikleri ve bu kurslar sonunda belgesini alan kaç kişinin ticari hayata atıldığını, işyeri sahibi olduğunu, Çankırı ve Ülke Ekonomisine katkıları olup olmadığını sordu.

Bazı kursiyerler, kendi ihtiyaçlarını karşıladıklarını, dışarıya yaptırdıklarında yüksek meblağa mal olan bir ürünü üçte bir fiyatına kendilerine, kendileri ürettiklerini bildirdiler.

Vali Özcan, Halk Eğitim Merkezinin daha aktif olması, burada üretilen ürünlerin, sadece kendilerine değil, pazarlanarak daha çok kişinin faydalanmasına sunulmasını ve aile ekonomisine katkıda bulunulması gerektiğini ifade etti.

Halk Eğitim ek binasını da gezen Vali Özcan, kullanılmayan durumda sanayi tipi dikiş makinelerini ve kullanılmayan bilgisayar sınıflarını görmesi üzerine, Müdür Sarıkaya’ya talimat verdi. Bir Müdür Yardımcısının ek binada görevlendirilmesini, ek binanın aktif hale getirilmesini,  daha fazla kurs açılarak, Çankırı insanının hizmetine sunulmasını ve üretilen ürünlerin pazarlanmasının mutlaka yapılması gerektiğini belirtti.

Vali Özcan, “Bizden ürünlerin pazarlanması için büfeler isteyin, stantlar isteyin, bizde yardımcı olalım. Bu kurslar sadece burada kalmamalı. Buğdaypazarı Medresesi, Çivitçioğlu Medresesi var buralarda da üretilen ürünler pazarlanabilir” dedi. Cuma günü tekrar Halk Eğitim binasına geleceğini ve yapılan düzenlemeyi göreceğini belirten Vali Özcan, binadan ayrıldı.