Dunlop

Vali Özcan, canlı yayında Çankırılılara seslendi.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Vahdettin Özcan,” Haftanın Konuğu” programında canlı yayında tüm Çankırılıları Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından 11 tesisin temel atma ve açılış törenine davet etti.

Vali Özcan, Turan Harmancı ve Ufuk Demirel tarafından radyo binası girişinde karşılandı. Vali Özcan, her iki radyonun sahipleri ve çalışanları ile radyoların kuruluşu ve yayınları ile ilgili sohbet etti.

Daha sonra 16.00’da canlı yayınlanan “Haftanın Konuğu” programında Turan Harmancı’nın sorularını cevaplayan Vali Özcan, Çankırı’da birlik ve beraberlik içerisinde çalışılacağının mesajlarını verdi.

Vali Özcan’ın özgeçmişi ile ilgili VTR’nin yayınlanmasının ardından yaklaşık bir saat süren yayında Vali Özcan, Çankırı’yı anlattı. Valilik olarak yapmayı planladığı projelerini, tuz madeninden kayak merkezine, sanayi kuruluşlarından Çankırıspor’a, Üniversite’den kentsel dönüşüm projelerine kadar tüm konuları ayrıntıları ile Çankırılıların bilgisine sundu.

Van’dan gelen depremzedelerin ilimizde misafir edileceğini belirten Vali Özcan, “20 ailemiz şu anda İlimizde, Van’da yaşayan Afganlı mültecilerimizden de depremzedelerimiz İlimize gelecekler, önümüzdeki günlerde de İlköğretim 8.sınıf öğrencilerinden 600 öğrenci İlimizde Yatılı İlköğretim Bölge Okullarına yerleştirilecek ve Çankırı olarak kendilerini ilimizde konuk edeceğiz” dedi.

Özcan, yeni Gençlik Merkezi binası ve spor sahası yapımı çalışmalarının da başladığını, tamamlandığında üniversite gençliği dahil tüm Çankırılıların hizmetine sunulacağını belirtti.

Harmancı’nın tüm sorularına içtenlikle cevap veren Vali Özcan, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Engelliler için resmi kurumlarda yapılacak düzenlemeyi en hızlı şekilde yerine getiren kurum amirine başarı belgesi vereceğini belirtti ve tüm engellilerin gününü kutladı.